Trwa „Gwiazdkopisanie” – konkurs Polskiego Radia Dzieciom

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Polskie Radio Dzieciom do 20 grudnia czeka na świąteczne opowiastki napisane w rodzinnym gronie. Do wygrania są między innymi: radioodbiorniki DAB+, konsole Nintendo i zestawy gier.

Polskie Radio Dzieciom czeka na opowiastki z najpiękniejszymi gwiazdkowymi wspomnieniami. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie: opowiadania, bajki, listu, kartki z pamiętnika lub wiersza. Nagrodzone będą najlepsze prace indywidualne, ale także te grupowe. W tym przypadku zadecyduje liczba nadesłanych prac z danej placówki oświatowej. Im więcej prac od osób z danej szkoły lub przedszkola, tym większe szanse na zdobycie nagrody dla całej placówki.

Gwiazdkowe opowiastki można nadsyłać do 20 grudnia. Konkursowe opowieści oceni jury w składzie: Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Justyna Bednarek – autorka książek dla dzieci, w tym m.in. „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” oraz Grzegorz Kasdepke – pisarz dla dzieci i młodzieży, znany z książek o przygodach detektywa Pozytywki.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie i na facebookowym profilu stacji. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie elektronicznej książki. Opowiadania pojawią się także na antenie Polskiego Radia Dzieciom w okresie świątecznym.

Polskie Radio Dzieciom można odbierać za pomocą cyfrowego radia DAB+ oraz przez aplikację mobilną dostępną na smartfony i tablety.