Trwają zdjęcia do kolejnego sezonu serialu „Gliniarze”

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Polsat planuje kontynuować emisję serialu „Gliniarze”. Trwają zdjęcia do dwunastego sezonu produkcji, którego premiera odbędzie się w 2022 roku. Do obsady dołączą nowe twarze – Magdalena Wojtacha oraz Ewa Ruckgaber.

Psychopaci, porywacze, handlarze żywym towarem, narkotykowi bossowie czy nieuchwytni seryjni mordercy to tylko niektórzy przestępcy, z którymi mierzą się na co dzień śledczy z Centralnego Biura Policji. W kolejnym sezonie „Gliniarzy” powrócą dobrze znani detektywi, ale dołączą też do nich nowe postacie.

Na komendzie pojawi się nowa aspirant sztabowa Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha), która zastąpi zawieszonego Kubę (Piotr Mróz). Jest ona bystrą i pozornie empatyczną policjantką z innej warszawskiej komendy. Jednak tak naprawdę będzie czarnym charakterem w zespole.

Gliniarze - Magdalena Wajtacha
Aspirant sztabowa Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha) – fot. Polsat

Nową postacią będzie też Elżbieta Mora (w tej roli Ewa Ruckgaber, prywatnie mama Eweliny Ruckgaber) – matka Filipa Mory. Przyszła teściowa Natalii jest dobrze sytuowaną, elegancką i zadbaną wdową. Energiczna, doświadczona, gotowa pomóc finansowo i organizacyjnie w wychowaniu dziecka Natalii i Filipa. Nawiązuje z Natalią szczerą, dobrą relację, częściowo zastępując jej matkę, której Natalia nigdy nie miała.

– Tak prawdę mówiąc to był przypadek, że moja mama dostała rolę w serialu – informuje Ewelina Ruckgaber. – Pewnego dnia obudziłam się i myślę… kurcze… nigdy nie miałam okazji zagrać z moją mamą mimo, że zdarzyło jej się grać w kilku produkcjach. Pomyślałam – skoro wiem, że na horyzoncie jest rola mojej teściowej, z którą mam mieć fajny kontakt, to może zagrałaby ją właśnie moja mama? To był taki luźny pomysł, ale zadzwoniłam do niej i zapytałam, co ona na to. Nie spodziewałam się, aż takiej radości z jej strony, ale uświadomiło mi to, że to chyba najlepszy wybór.

Gliniarze (Ruckgaber, Hołub)
Elżbieta Mora jest matką Filipa Mory, narzeczonego Natalii – fot. Polsat

Nowe odcinki serialu „Gliniarze” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 w Polsacie, a także w internecie na polsatgo.pl i polsatboxgo.pl. Emisja dwunastego sezonu w 2022 roku.