Trzeci sezon serialu „Magicy” na kanale SCI FI

  • Telewizja
Autor: redakcja

W niedzielę, 18 marca o 21:00 na kanale SCI FI będzie miała miejsce premiera trzeciego sezonu serialu „Magicy”. Tym razem ekipa z Brakebills będzie musiała zmierzyć się z przeciwnościami bez pomocy magicznych mocy.

Po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, w których Quentin (w tej roli Jason Ralph) zabił jednego z bogów Fillory, Umbera, ludzkość zostaje pozbawiona magii, a bez niej wszystko wydaje się trudniejsze. Brak magicznych mocy udziela się wszystkim, ale każdemu w inny sposób. Bohaterom udaje się szybko odkryć, że Julia (w tej roli Stella Maeve) jest jedyną osobą, posiadającą resztki mocy. Wspólnie z Quentinem rusza na poszukiwania kogoś, kto pomoże im ustalić, czy jej czary mogą odwrócić losy świata. Z kolei Margo i Eliot muszą zmierzyć się z Królową Wróżek, z którą nie mają łatwego życia. Sytuacja ta najbardziej odbija się na zdrowiu Penny’ego, którego choroba w świecie ludzi zaczyna postępować w zatrważającym tempie, a jedyne miejsce, w którym jest względnie bezpieczny, to biblioteka.

Serial „Magicy” powstał na podstawie bestsellerowej trylogii Leva Grossmana. Głównym bohaterem jest Quentin Coldwater, absolwent liceum, zafascynowany literaturą fantastyczną. Nie wierzy w siły nadprzyrodzone i czary, dopóki nie zostaje przyjęty do elitarnej szkoły magii w Nowym Jorku. Od tego momentu jest przekonany, że fantastyczny świat, o którym marzył, jest realny, ale i niebezpieczny.

Premiera nowej serii serialu „Magicy” już w niedzielę, 18 marca o 21:00 na kanale SCI FI.