Trzecie urodziny Polskiego Radia Dzieciom

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom będzie obchodzić trzecią rocznicę istnienia. Z tej okazji, Polskie Radio przygotowało atrakcje dla najmłodszych.

6 kwietnia w Warszawie odbędzie się urodzinowy koncert dla słuchaczy. Podczas jego trwania, dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu „Małej Filmówki – Warszawskiej Szkoły Filmowej”, zobaczą pokaz iluzjonisty, a także usłyszą piosenkę Polskiego Radia Dzieciom w premierowym wykonaniu Dr Witaminki, Oreganek oraz dziennikarzy PRD. W urodzinowym koncercie wystąpi również Joszko Broda. W wielkim finale zabrzmi „100 lat” a na scenie pojawi się tort z lizaków.

Obchody nie będą jednak organizowane tylko w Warszawie. Dzieci będą mogły spotkać dziennikarzy PRD 3 kwietnia we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty na przedpremierowym pokazie serialu animowanego „Basia”. 4 kwietnia w Warszawie podczas występu chóru Agaty Steczkowskiej, 5 kwietnia w Szczecinie w Operze na Zamku podczas spektaklu „Historia najmniej prawdopodobna”, 7 kwietnia w Poznaniu w Teatrze Animacji na przedstawieniu „Kto wysiedzi to jajo”, 7 kwietnia w Warszawie w Teatrze Rampa podczas sztuki „Babcia mówi pa pa”, a 8 kwietnia w Krakowie w Teatrze Groteska na premierowym spektaklu „Kto pocieszy pechowego nosorożca”.

Polskie Radio Dzieciom można odbierać za pomocą cyfrowego radia DAB+ oraz przez aplikację mobilną dostępną na smartfony i tablety.