TVN pokaże serial „Czarnobyl”. Kiedy premiera w darmowej telewizji?

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Telewizja TVN pokaże kolejny serial z portfolio HBO.

Chodzi o „Czarnobyl”. Miniserial HBO przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 26 kwietnia 1986 r. w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

„Czarnobyl” – obsada, scenariusz i reżyseria

W głównych rolach występują Jared Harris, Stellan Skarsgard oraz Emily Watson. Twórcą scenariusza był Craig Mazin, a za reżyserię odpowiadał Johan Renck. Serial wyróżniony został szeregiem nagród, w tym 2 Złotymi Globami i 10 statuetkami Emmy, a ścieżka dźwiękowa autorstwa Hildur Guðnadóttir nagrodzona została Grammy.

Kiedy premiera serialu „Czarnobyl” w TVN?

Serial „Czarnobyl” będzie miał swoją premierę w darmowej telewizji. Pierwszy odcinek serialu pokaże TVN w niedzielę, 7 stycznia o godzinie 20:00. Kolejne będą prezentowane co tydzień.  Produkcję można obejrzeć również w każdej chwili w usłudze HBO Max.