TVN przesuwa premiery „Przez Atlantyk” i „Mask Singer” [AKTUALIZACJA]

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Według ramówki umieszczonej na oficjalnej stronie telegazety stacji, TVN przesunie premierę dwóch nowych programów z wiosennej ramówki – „Przez Atlantyk” i „Mask Singer”. W ich miejscu mają zostać wyemitowane filmy.

O przełożeniu daty premiery programów poinformowano na profilach programów na Facebooku, gdzie tekst z datą premiery zastąpiła fraza „wkrótce”. W dostępnej w telegazecie ramówce TVN na środę , 2 marca show „Przez Atlantyk”, który miał być nadany o godzinie 21:35 zastąpił film „Apollo 13”. Stacja przełożyła również premierę programu „Mask Singer”. Zamiast niego w sobotę, 5 marca TVN pokaże film „Shrek”.

Aktualizacja

Popołudniu uzyskaliśmy komentarz z Biura Prasowego TVN w sprawie ewentualnych zmian w ramówce. Stacja planuje pokazać pierwszy odcinek programu „Przez Atlantyk” dzisiaj, 2 marca – czyli tak jak wcześniej planowano. Nadawca nie potwierdza jak na razie przesunięcia daty premiery „Mask Singer”.

Premiera „Przez Atlantyk” jest dzis wieczorem – zgodnie z zapowiedziami. O ewentualnych zmianach w ramowce bedziemy informować – komentuje w rozmowie z omediach.info Joanna Górska, Dyrektor Działu PR TVN Grupa Discovery.

Zasady programu „Mask Singer”

Muzyczne występy oglądają widzowie, publiczność w studio i czterech tzw. „detektywów”. Ci ostatni prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania i typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy, pojawiające się w filmach, przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet. W każdym odcinku publiczność i „detektywi” głosują na najlepszy występ. Uczestnik z najmniejszą liczbą głosów ujawnia swoją tożsamość, zdejmując maskę. Przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!”, gwiazda odsłania swoją twarz. Zwycięzcą programu zostaje uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. Nagrodą jest statuetka Złotej Maski.

Nowe show TVN oparte jest na południowokoreańskim formacie „King of Mask Singer”. Polską wersję na zlecenie TVN Grupa Discovery produkuje FremantleMedia Polska. O rozpoczęciu prac nad tym formatem w Polsce poinformował w grudniu zeszłego roku portal Pomponik.pl. Własną edycję „Mask Singer” można obejrzeć również m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Czechach.

O programie „Przez Atlantyk”

Na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Ludzie o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk.

W podróż z Gran Canarii do Gwadelupy wyruszyli Renata Kaczoruk, Maja Hirsch, Natalia Przybysz, Antoni Królikowski, Piotr Liroy-Marzec i Zygmunt Miłoszewski. Zdjęcia do programu rozpoczęły się w listopadzie 2021 roku. Program „Przez Atlantyk” oparty jest na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 roku przez firmę Rabbit Formats.

Inne premiery telewizji TVN ruszyły zgodnie z planem

Telewizja TVN nie przesunęła jednak wszystkich premier swoich programów. Zgodnie z planem rozpoczęły się sezony między innymi programów „MasterChef Junior”, „Milionerzy” czy „Kuba Wojewódzki”.

Wojna w Ukrainie trwa

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już siódmy dzień. Stacje informacyjne nadają bez przerwy programy specjalne, a stacje telewizyjne i radiowe włączają się do akcji pomocowej dla uchodźców z Ukrainy.