„Fakty o świecie” w letniej ramówce TVN24

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Znana jest już ramówka telewizji TVN24 na lipiec. W lipcu zabraknie w niej emisji programów „Kropka nad i” i „Czarno na białym”. W ich miejscu będzie wydłużone wydanie „Faktów po Faktach” oraz retransmisja „Faktów o świecie” z TVN24 BiS.

Ostatnie przed wakacjami wydanie „Czarno na białym” zostanie nadane w piątek, 24 czerwca. W ramówce na ostatni tydzień czerwca w miejscu emisji programu pojawia się o godzinie 20:20 retransmisja programu „Fakty o świecie” z anteny TVN24 BiS. Program ten prowadzą m.in. Jan Niedziałek i Michał Sznajder. W przypadku sobotnich wydań „CnB”, te zastąpi dodatkowy serwis informacyjny o godzinie 21:30. W ramówce pozostanie sobotnia emisja „Superwizjera” o 20:00, jednak najpewniej będą to powtórkowe wydania.

Publicystyka także z wakacyjną przerwą

Ostatnie wydanie programu „Kropka nad „i” ” w sezonie 2021/2022 zostanie nadane w czwartek, 30 czerwca. Program Moniki Olejnik w lipcu i zapewne także w sierpniu zastąpi wydłużone wydanie „Faktów po Faktach”. Ta do tej pory ma miejsce w piątki, kiedy audycja Olejnik nie jest nadawana. W wakacyjnej ramówce nie będzie także sobotnich rozmów Marcina Zaborskiego w programie „Jeden na Jeden” (ostatnia w sobotę, 25 czerwca) oraz „Rozmowy Piaseckiego” (ostatnia w czwartek, 14 lipca). Tę drugą zastąpi „Jeden na Jeden” od poniedziałku do czwartku.

TVN24 jest stacją informacyjną Grupy TVN należącej do koncernu Warner Bros. Discovery. Powstała 9 sierpnia 2001 roku. Nadaje programy informacyjne, publicystyczne oraz filmy dokumentalne. We wrześniu 2021 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała stacji koncesję na kolejne 10 lat emisji. Rada wstrzymywała się przez długi czas od podjęcia decyzji z uwagi na strukturę właścicielską telewizji TVN.