TVN24 z kodami QR podczas audycji. „Spodobał się widzom”

mtom

TVN24 wprowadziła przy wybranych programach pojawiające się na ekranach kody QR. Po zeskanowaniu, kod przekierowuje widza do portalu tvn24.pl, bezpośrednio do powiązanego z emitowanym materiałem artykułu.

Kod QR (z ang. Quick Response) to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy znak graficzny umożliwiający zapis m.in. hiperłączy. Został opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso Wave w 1994 roku. Wspomniane kody pojawiają się podczas wybranych lub reportaży z kraju i ze świata. Do tej pory były to m.in. wiadomości o skokach narciarskich oraz pandemii. Debiut tego rozwiązania miał miejsce podczas inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, które od października br. transmituje główny kanał TVN i Eurosport 1.

Kod QR spodobał się widzom TVN24. Rośnie liczba osób, które skanują go za pomocą swojego telefonu i przychodzą do naszych serwisów internetowych tvn24.pl czy eurosport.pl, by dostać jeszcze więcej informacji i pogłębić temat.
Puchar Świata w skokach narciarskich doskonale pokazuje, że rozwiązanie świetnie się przyjęło. Jedno zdjęcie i szybko, w trakcie oglądania zawodów, widzowie mogą sprawdzić wyniki, tabelę, poznać sylwetki zawodników i zerknąć w ciekawostki – dodaje Sosnowski – To idealne połączenie telewizji z internetem w czasie rzeczywistym – mówi Mateusz Sosnowski szef portali informacyjnych TVN, zastępca redaktora naczelnego TVN24
Jak zapowiada nadawca, TVN24 będzie wprowadzało kolejne, podobne narzędzia technologiczne, które pozwolą na jeszcze ciekawsze odbieranie programów czy materiałów.
Dotychczas kanał informacyjny Grupy TVN Discovery korzystał np. z tzw. wirtualnej rzeczywistości – zarówno w głównym TVN24 jak i w TVN24 BiS. Wskazane elementy są głównie stosowane podczas programów specjalnych – m.in. wieczorów wyborczych.