TVN7 wciąż bez koncesji. Rusza akcja „Chcemy bawić się dalej”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

25 lutego wygaśnie koncesja dla naziemnego kanału TVN7. W związku z brakiem decyzji KRRiT dotyczącej przedłużenia licencji na nadawanie, stacja rozpoczęła akcję „Chcemy bawić się dalej”.

W specjalnym spocie gwiazdy Siódemki opowiadają o tym, dlaczego ten kanał jest uwielbiany przez widzów. W filmiku wystąpili między innymi Adriana Kalska i Mateusz Mosiewicz („Papiery na szczęście”), Małgorzata Socha i Filip Bobek („BrzydUla 2”), a także Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał („19+”). Ponadto w spocie wzięli udział statyści i widzowie kanału.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TVN 7 (@tvn.7)

Informacja o braku koncesji dla kanału TVN7 wyświetla się również na ekranie. Pod logo umieszczono licznik dni do końca nadawania w naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto na urządzeniach z oaktywną funkcją HbbTV podczas uruchamiania stacji pojawia się czarny pasek zachęcający do wysyłania wiadomości w obronie TVN7 do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Podobny komunikat emitowany jest także pomiędzy programami.

Logo i licznik dni do końca TVN7
fot. TVN7

3 członków Rady za, 2 przeciw

Podczas posiedzenia KRRiT, które odbyło się 8 lutego, po raz kolejny głosowano ws. przedłużenie koncesji dla TVN7. Trzy osoby były za, a dwie osoby przeciw uchwale pozwalającej przewodniczącemu na wydanie dokumentu. KRRiT udziela lub odbiera koncesję większością 4 z 5 członków rady.

TVN Grupa Discovery w komunikacie opublikowanym w środę, 2 lutego ogłosiła, że telewizja TVN7 uzyskała holenderską licencję. W związku z tym kanał nie zakończy nadawania, nawet jeśli KRRiT nie przedłuży koncesji. Jednak zdaniem ekspertów stacja będzie musiała zakończyć nadawanie w telewizji naziemnej w ramach MUX2.

Kanały na zagranicznych licencjach w NTC

W naziemnej telewizji cyfrowej, w ofercie płatnego MUX4 dostępne są stacje nieposiadające polskiej koncesji. W tym gronie są kanały Comedy Central, Nickelodeon i Polsat Comedy Central Extra, które nadają dzięki licencji RRTV – czeskiego odpowiednika KRRiT, czy też TELE5 posiadające koncesję we Włoszech. Z informacji uzyskanych przez omediach.info w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wynika, że telewizje te są dostępne w NTC dzięki decyzji przewodniczącego Rady.

Organem właściwym w zakresie nadawanych w MUX4 treści jest Przewodniczący KRRiT. Lista programów dostępnych w MUX4, stanowiąca załącznik do decyzji, jest uzgadniana z Przewodniczącym KRRiT. Oferowanie programów w sygnale multipleksu odbywa się na podstawie umów podpisanych z dostawcami oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji oraz z przepisami Dyrektywy 2010/13/UE z dnia 10 marca 2010 r. o audiowizualnych usługach medialnych – poinformował Witold Tomaszewski, p.o. Rzecznika prasowego UKE.

TVN Grupa Discovery złożyła wniosek o rekoncesję dla Siódemki 23 grudnia 2020 roku.