TVP Info znowu modyfikuje wieczorną ramówkę. Nowy program Justyny Dobrosz-Oracz

  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska po raz kolejny podjęła decyzję o modyfikacji wieczornej ramówki TVP Info. W prime-time jest emitowany nowy program publicystyczny.

Prowadzi go Justyna Dobrosz-Oracz. Nazywa się „Bez Trybu – Justyna Dobrosz-Oracz”. Jego premiera odbyła się w środę, 24 kwietnia o godzinie 20:18.

Gośćmi pierwszej audycji byli Patryk Michalski (Wirtualna Polska) oraz Kamil Dziubka (Onet).

fot. TVP VOD

W programie rozmawiano o listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego i bieżących wydarzeniach w polskiej polityce. Wybory do tego gremium odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.

Dziennikarka wraca do Sejmu, by zadawać trudne pytania oczekując nie wymijających odpowiedzi, lecz samych konkretów – napisano na profilu TVP Info w serwisie X.

fot. TVP VOD

Program realizowany jest z wirtualnym studiu. Grafika ma przypominać salę obrad Sejmu RP.

fot. TVP VOD

Z napisów końcowych programu wynika, że Telewizja Polska współpracuje produkcyjnie przy audycji z Vincent Studio. Nie wiadomo jednak w jakim zakresie. Współpraca może dotyczyć sprzętu realizacyjnego, jak i samej przestrzeni studyjnej. Ze strony przedsiębiorstwa wynika, że koszt wynajmu studia o wielkości 81 metrów kwadratowych zaczyna się od 1000 złotych.

fot. TVP VOD

„Pytanie Dnia” zastąpiło „Gościa 19:30”

To kolejna w ostatnich tygodniach zmiana ramówki w TVP Info. Od początku kwietnia nadawca wprowadził w miejsce „Gościa 19:30” program „Pytanie dnia”. Jest nadawany po programie informacyjnym „19:30”, to jest o 19:55. Pierwsze kilka minut audycji również jest w TVP1. Prowadzą ją Justyna Dobrosz-Oracz, Dorota Wysocka-Schnepf oraz Marek Czyż.