TVP przedłużyła prawa do najważniejszych imprez lekkoatletycznych

rafs

Telewizja Polska przedłużyła prawa do najważniejszych imprez lekkoatletycznych na lata 2024-2029. Nowa umowa z World Athletics zapewnia wyłączność TVP do transmisji wydarzeń na terenie Polski.

Na pakiet składa się 21 imprez mistrzowskich, w tym halowe i stadionowe mistrzostwa świata seniorów oraz juniorów, mistrzostwa świata sztafet, MŚ w biegach ulicznych i biegach przełajowych oraz drużynowe mistrzostwa świata w chodzie. TVP pokaże je na antenach TVP1, TVP2 i w TVP Sport oraz w internecie.

Na bardzo szybko zmieniającym się rynku trzeba zawsze być dwa kroki przed konkurencją. Dlatego też pozyskaliśmy kolejne istotne prawa aż do 2029 roku i tym razem już na zasadzie pełnej wyłączności – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. – Pozyskanie tej licencji to przykład, że jeśli przetarg jest uczciwie i otwarcie prowadzony, wtedy największe szanse na zwycięstwo ma telewizja publiczna. Jesteśmy najbardziej wiarygodnym partnerem dla najważniejszych światowych organizacji sportowych takich jak FIFA, UEFA czy World Athletics. Lekkoatletyka i TVP Sport to idealne połączenie i dowód na to, że jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się wielkie rzeczy dla polskiego sportu.

Transmisje lekkoatletyki w TVP w 2022 roku

Telewizja Polska w 2022 roku pokaże marcowe halowe mistrzostwa świata w Belgradzie, lipcowe mistrzostwa świata w Eugene, a następni sierpniowe mistrzostwa Europy w Monachium.

TVP transmitować będzie także mistrzostwa Polski, wszystkie krajowe mityngi najwyższego szczebla (w tym Memoriał Skolimowskiej, Memoriał Kusocińskiego) oraz galę Złotych Kolców. W planach transmisyjnych jest także 13 zagranicznych mityngów oraz 4 maratony.

Źródło: tvpsport.pl