TVP Sport pokaże mecze Polaków w tenisowym United Cup

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże transmisję z rozgrywanego na przełomie 2022 i 2023 roku turnieju tenisowego United Cup.

W zawodach wystąpi 18 drużyn mieszanych, a w puli nagród znajduje się aż 15 milionów dolarów. Do zdobycia będą także punkty do rankingów (maksymalnie 500 pkt). Zmagania toczyć będą się w trzech australijskich miastach: Brisbane, Perth (tylko faza grupowa) oraz Sydney (także półfinały i wielki finał). Mecz między dwoma reprezentacjami będzie składał się z czterech spotkań singlowych (po dwa w jednej sesji) oraz miksta.

W turnieju zagrają reprezentacja Polski, w której składzie będą między innymi Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy Magda Linette.  Transmisje wszystkich meczów Polaków będą nadane za darmo w TVP Sport oraz bez opłat na ich stronie i w aplikacji mobilnej. Telewizja dodatkowo pokaże półfinały (6-7.01) i finał turnieju (8.01) oraz finał w Brisbane Polaków (4.01), jeżeli w nim zagrają.

Z kim zagra Polska w United Cup?

Polacy zagrają w swojej grupie ze Szwajcarią i Kazachstanem. Mecz z Kazachstanem Polska zagra w sobotę, 31 grudnia od godziny 6:30 (wtedy zagra Iga Świątek) i w noworoczną niedzielę, 1 stycznia od 8:30 (m. in. Hubert Hurkacz zagra z Bublikiem). Według strony TVP Sport, mecze singlowe Igi Świątek i Huberta Hurkacza skomentują Michał Regulski i Maciej Synówka, natomiast mecz Magdy Linette Patryk Rokicki i Michał Przysiężny. Najpewniej oni skomentują także mikst. W dniach 2-3 stycznia Polacy zmierzą się ze Szwajcarami (od godziny 10:00 i 7:30).  Finał w Brisbane Polacy mogą zagrać 4.01. Do półfinału awansują zwycięzcy z trzech miast oraz reprezentacja, która miała najlepszy bilans z drużyn przegranych.