TVP Sport pokaże mistrzostwa Europy na żużlu do 2025 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska porozumiała się z Discovery Events w sprawie pokazywania indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu.

Wygranie cyklu ME jest jedną z przepustek do cyklu Grand Prix. Cykl składa się z 4 rund, które odbędą się od lipca do września 2022 roku. 2 lipca zawodnicy pojadą na torze w Rybniku, a 6 sierpnia w Niemczech na torze w Gustrow. 3 września cykl wróci do Polski, by pojechać na stadionie Orła w Łodzi, a cały cykl zamknie się 23 września w czeskich Pardubicach, gdzie dzień później odbędą się zawody o Złoty Kask miasta Pardubic. W 2021 roku tytuł zdobył Duńczyk Mikkel Michelsen, zdobywając 53 pkt, a to było o 2 pkt więcej niż Leon Madsen. Patryk Dudek zdobył brązowy medal.

Przez 4 lata w TVP

TVP pokaże wszystkie zawody cyklu. Pierwszy raz o możliwości pokazania ME przez telewizję publiczną poinformował w niedzielę, 9 stycznia Przegląd Sportowy. W czwartek, 27 stycznia informację o pozyskaniu praw do transmisji SEC podał prezes zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski. TVP nabyło prawa na cztery lata.

Rynek praw sportowych z każdym rokiem jest coraz trudniejszy. Nie dość, że od sześciu lat utrzymujemy pozycję lidera, to konsekwentnie pracujemy nad poszerzeniem naszego portfolio. Ramówka TVP Sport jest bardzo zróżnicowana i jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się wielkie rzeczy dla polskiego sportu. Teraz do naszej rodziny dołącza żużel. Jedna z najbardziej ulubionych dyscyplin Polaków trafi w końcu pod strzechy. Bardzo mnie to cieszy i zapewniam, że w tym roku będzie jeszcze dużo dobrych informacji dla kibiców sportowych powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Lekkoatletyka w TVP do 2029 roku

Telewizja Polska w grudniu 2021 roku przedłużyła prawa do najważniejszych światowych imprez lekkoatletycznych do 2029 roku. Widzowie zobaczą dzięki temu mistrzostwa świata na stadionie i w hali. TVP pokaże także mistrzostwa świata sztafet, Puchar Świata w chodzie sportowym czy mistrzostwa świata w biegach przełajowych.