TVP Sport z transmisjami meczów Legii Warszawa w Dubaju

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże na swojej antenie sparingi Legii Warszawa podczas obozu przygotowawczego w Dubaju.

Legia Warszawa zajmuje 17. miejsce w Ekstraklasie. Na ten moment jest to miejsce dające spadek do 1. ligi. Mistrz Polski wygrał w tym sezonie w lidze tylko 5 spotkań, a 13 przegrał. Ostatnią nadzieją na grę Legii w europejskich pucharach w sezonie 2022/23 jest Puchar Polski.

O tym, że TVP Sport pokaże spotkania sparingowe na żywo, poinformowano na Twitterze stacji we wtorek, 11 stycznia. Stacja transmitować będzie trzy mecze, które odbędą się podczas obozu. Pierwszy Legia zagra z czwartą drużyną ligi bułgarskiej w tym sezonie, Botew Płowdiw. Mecz odbędzie się w sobotę, 15 stycznia o godzinie 13:00. Transmisja będzie dostępna na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej, a retransmisja na antenie tego samego dnia o 23:40.

Następne dwa mecze TVP Sport pokaże na żywo na swojej antenie. Drugi mecz Legia zagra z FK Krasnodar, gdzie gra Grzegorz Krychowiak. Transmisja w środę, 19 stycznia o godzinie 13:00. Rywal w trzecim meczu nie jest jeszcze znany. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 stycznia o godzinie 13:00.

Legia w Lidze Europy – TVP Sport z transmisjami domowych meczów

W sezonie 2021/2022 Legia Warszawa grała w Lidze Europy. Zajęła czwarte miejsce w fazie grupowej i nie awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Nie było do końca wiadomo, kto pokaże jej mecze w telewizji. W poniedziałek, 13 września podano do informacji, że mecze domowe Legii będą pokazane na żywo w TVP Sport, a wyjazdowe tylko w retransmisji, bo na żywo pokazywało je Viaplay. Wszystkie mecze Legii w Lidze Europy można było na żywo obejrzeć w ramach usługi Viaplay. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski plan transmitowania tylko meczów domowych na żywo określił słowami: „Trudne czasy, myślimy kreatywnie”.