TVP Sport pokaże turniej WTA 250 w Warszawie z udziałem Igi Świątek

rafs

TVP Sport pokaże spotkania rozgrywane na warszawskich kortach w ramach turnieju WTA 250. W nim weźmie udział liderka światowego rankingu WTA i mistrzyni French Open 2022, Iga Świątek.

Turniej BNP Paribas Poland Open będzie się odbywał na kortach warszawskiej Legii przy ulicy Myśliwieckiej w dniach 25-31 lipca. Transmisje z turnieju przeprowadzi na swojej antenie TVP Sport, które jest partnerem medialnym turnieju. Wystąpi w nim liderka światowego rankingu WTA, Iga Świątek. Polka wygrała do tej pory 35 spotkań z rzędu, a 35. zwycięstwem przypieczętowała drugi w karierze triumf na paryskich kortach w turnieju French Open.

Transmisje z turniejów WTA w Polsce

W Polsce transmisje z turniejów WTA przeprowadzała do 2020 roku Telewizja Polska. Stacja nadawała mecze w telewizji na antenie TVP Sport oraz w Internecie za pośrednictwem strony internetowej. Mecze finałowe z udziałem Agnieszki Radwańskiej nadawano także w telewizyjnej Dwójce. W ostatnim okresie transmisji spotkania emitowano głównie przez stronę i aplikację mobilną. Transmisje z niektórych turniejów, które nie były w pakiecie posiadanym przez TVP pokazywał Polsat Sport. Od 2021 roku trwa sześcioletnia umowa na pokazywanie turniejów WTA w Canal+. Francuska grupa nadaje spotkania na swoich antenach, a także w Internecie. Dodatkowo stacja wysyła komentatorów na turnieje, a spotkania Igi Świątek obudowywane są studiem. Stacja była jedynym kandydatem w procesie otrzymania praw, ponieważ Telewizja Polska nie stanęła do przetargu w momencie, w którym kariera Igi Świątek rozkręcała się na dobre po triumfie w French Open 2020.