TVP Sport pokaże w ten weekend zawody FIS Cup w Zakopanem

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże w weekend 29-30 stycznia zawody FIS Cup, które odbędą się w Zakopanem na Średniej Krokwi. To trzeci poziom zawodów FIS. W ramach niego odbędą się konkursy kobiet i mężczyzn.

Średnia Krokiew to otwarty latem 2021 roku po przebudowie kompleks pięciu skoczni narciarskich: Średnia, Mała, Maleńka, Skocznia oraz Adaś. Zawody odbędą się na Średniej Krokwi o punkcie konstrukcyjnym na 95m i rozmiarze na 105m. Planowane są dwa konkursy kobiet i mężczyzn.

FIS Cup to trzeci poziom zawodów w skokach narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Zawody trwają od 3 lipca 2021 roku, a do klasyfikacji generalnej cyklu liczą się zarówno występy latem, jak i zimą. W cyklu pań ostatnie konkursy były w szwajcarskim Kanterstegu 10 i 11 grudnia 2021 roku. Obie rywalizacje wygrała Francuzka Emma Chevet. Natomiast ostatnie konkursy w cyklu panów miały miejsce w norweskim Nottoden 17 i 18 grudnia 2021 roku. Oba wygrał Austriak Clemens Aigner.

Następne zawody cyklu miały odbyć się w drugi weekend stycznia na Wielkiej Krokwi, jednak zostały odwołane przez wysokie temperatury i topniejący śnieg. Dla organizatorów priorytetem było przygotowanie skoczni na Puchar Świata. TVP pokazuje zawody w Zakopanem na mocy umowy z Polskim Związkiem Narciarskim. Dzięki niej, nadawca publiczny może pokazywać konkursy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup rozgrywane w Polsce. Zawody na Średniej Krokwi były wcześniej planowane w kalendarzu cyklu. To będzie próba generalna przed mistrzostwami świata juniorów, które odbędą się pod koniec lutego w Zakopanem.

Konkursy FIS Cup w Zakopanem – kiedy transmisja?

Telewizja Polska planuje transmisje z Zakopanego na antenie TVP Sport w sobotę, 29 stycznia i niedzielę, 30 stycznia. W sobotę, 29 stycznia kanał sportowy nada o godzinie 10:45 konkurs kobiet, przed którym będzie studio od 10:35. Konkurs mężczyzn stacja nada od godziny 16:25. Przed transmisją nie jest przewidziane studio z powodu wcześniejszej transmisji z meczu Polska – Rosja w ramach mistrzostw Europy w futsalu.

W niedzielę, 30 stycznia transmisja z konkursu kobiet rozpocznie się o godzinie 11:45, a studio do niego o 11:30. W przypadku konkursu pań studio rozpocznie się o godzinie 15:00, a transmisja z zawodów o 15:10. Wszystkie zawody w weekend stacja nada także w aplikacji mobilnej stacji oraz na stronie tvpsport.pl. Rywalizację kobiet i mężczyzn w Zakopanem mają, według informacji na stronie TVP Sport, skomentować Stanisław Snopek i Michał Regulski.