Telewizja Polska pokaże Puchar Świata w skokach narciarskich i zawody FIS Cup w Zakopanem

rafs

Telewizja Polska zaprasza w weekend 8-9 stycznia 2022 roku na transmisję zawodów FIS Cupu w skokach narciarskich, które odbędą się w Zakopanem. Tydzień później nadawca pokaże Puchar Świata rozgrywany na tej samej skoczni.

Zawody odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, czyli na skoczni o rozmiarze umieszczonym na 140 metrze. Będą to zawody mężczyzn. Rywalizacja kobiet ma być w ostatni weekend stycznia na Średniej Krokwi. TVP pokaże te zawody na mocy umowy z Polskim Związkiem Narciarskim. Ta zapewnia publicznemu nadawcy oprócz transmisji Pucharu Świata w Polsce także zawody Pucharu Kontynentalnego i FIS Cupu. To drugi zimowy weekend FIS Cupu zaplanowany na sezon 2021/2022. Poprzedni odbył się w weekend 18-19 grudnia w norweskim Nottoden.

Telewizja Polska wcześniej w sezonie zimowym 2021/2022 transmitowała zawody Pucharu Świata w Wiśle i Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. TVP pokaże także Mistrzostwa Polski w Zakopanem, które zaplanowane są na czwartek, 23 grudnia. Początek transmisji o godzinie 17:00, studio o 16:45.

FIS Cup w Zakopanem – kiedy i gdzie oglądać?

Zawody pokaże TVP Sport. Transmisja z pierwszego konkursu indywidualnego zaplanowana jest na sobotę, 8 stycznia. Początek o godzinie 15:25.  Dzień później, w niedzielę 9 stycznia zaplanowany jest drugi konkurs indywidualny w ramach tej rywalizacji. Transmisja rozpocznie się na tej samej antenie o godzinie 14:25. Wydarzenie będzie można również obejrzeć w internecie – na stronie tvpsport.pl.

TVP tylko z zawodami Pucharu Świata w Polsce w sezonie 2021/22

Telewizja Polska nie uzyskała sublicencji od Discovery na pokazywanie Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. Wszystkie konkursy zagraniczne PŚ w telewizji darmowej pokazuje TVN. TVP posiada prawa do transmisji zawodów w ramach PŚ rozgrywanego w Polsce, konkursów w ramach igrzysk w Pekinie oraz mistrzostwa świata w lotach. W weekend 3-5 grudnia publiczny nadawca pokazywał Puchar Świata w Wiśle.

W weekend 14-16 stycznia 2022 roku TVP pokaże weekend Pucharu Świata w Zakopanem. To drugi weekend Pucharu Świata, który mogą pokazać w tym sezonie. Transmisje pod względem rozkładu godzinowego nie będą się w ramówce niczym różnić od tych, które pokazali w Wiśle.

W piątek, 14 stycznia TVP Sport od godziny 15:45 będzie transmitować treningi przed kwalifikacjami, które rozpoczną się o godzinie 18:00. Tę drugą rywalizację będzie można również obejrzeć w TVP1. W sobotę, 15 stycznia TVP Sport nada o godzinie 15:00 serię próbną przed konkursem drużynowym, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Transmisja także w TVP1. W niedzielę, 16 stycznia, tak samo jak w poprzednich dniach, TVP Sport nadal serię próbną przed konkursem indywidualnym o godzinie 15:00. Transmisja z rywalizacji rozpocznie się na obu antenach o godzinie 15:55.

We wszystkich dniach rywalizacji przed i po rywalizacji zaplanowane jest studio. W TVP Sport będzie one dłuższe, bo będzie także przed treningami i seriami próbnymi oraz po nich. W TVP1 wejścia planowane są o godzinie 17:50 w piątek i 15:45 w sobotę i niedzielę. Studio będzie także na obu antenach po zakończeniu rywalizacji.