TVP Sport pokaże wydarzenie „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże na swojej antenie w sobotę, 23 lipca charytatywne wydarzenie zorganizowane w Tauron Arenie Kraków przez Igę Świątek. Początek o 12:00.

O organizacji wydarzenia poinformowała Iga Świątek w swoich mediach społecznościowych. Liderka rankingu WTA podczas trwania eventu ma rozegrać mecz w mikście z ukraińskimi tenisistami Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim, w drugiej parze będzie Agnieszka Radwańska, finalistka Wimbledonu z 2012 roku. Następnie Świątek ma rozegrać pokazowego seta w grze pojedynczej z Agnieszką Radwańską. Spotkania ma sędziować ukraińska tenisistka Elina Switolina, której fundacja współpracuje przy organizacji eventu. Początek wydarzenia zaplanowany jest na sobotę, 23 lipca na godzinę 12:00.

Partnerem medialnym jest TVP Sport, stąd też i transmisja odbędzie się na antenie publicznego nadawcy. Całkowity dochód z wydarzenia, w tym z biletów (pierwsza pula 10 tysięcy biletów wejdzie do sprzedaży w czwartek, 30 czerwca) zostanie przeznaczony na dzieci i nastolatków, których dotknęła trwająca wojna w Ukrainie.

Trwa Wimbledon – transmisje w kanałach Polsatu Sport

Na londyńskich kortach trwa tegoroczny Wimbledon. Polsat Sport transmituje mecze w dziewięciu kanałach, czego nigdy wcześniej nie robił. Transmisje w Polsacie Sport są obudowywane studiem z analizami gości. W Londynie jest ponadto korespondent stacji, Tomasz Lorek, który przeprowadza wywiady m.in. z polskimi tenisistami.