TVP szuka reprezentanta na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji

  • TVP
Autor: mab

Telewizja Polska otwiera krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zgłoszenia można wysyłać do piątku, 2 lutego.

W preselekcjach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają polskie obywatelstwo. Zgłoszony do konkursu utwór nie może trwać dłużej niż 3 minuty, musi zawierać oryginalną muzykę i tekst, a także mieć premierowy charakter. W praktyce oznacza to, że do konkursu można zgłaszać piosenki opublikowane po 1 września 2023 roku.

Utwory oceniane w preselekcjach nie mogą zawierać treści dyskryminujących grupy społeczne. Eurowizja jest wydarzeniem promującym kulturę, różnorodność i uniwersalne wartości. Szczegółowy regulamin polskich preselekcji dostępny jest pod adresem eurowizja.tvp.pl.

W ubiegłorocznej Eurowizji zwyciężyła Loreen, dlatego gospodarzem nadchodzącego wydarzenia jest Szwecja. Konkurs zorganizowany zostanie w stolicy regionu Skania, mieście Malmö. W 68. edycji udział weźmie 37 krajów.

Półfinały 68. Konkursu Piosenki Eurowizji zaplanowano na 7 i 9 maja, natomiast wielki finał odbędzie się 11 maja. Wszystkie koncerty będzie można oglądać na żywo w TVP.