TVP z prawami do Pucharu Świata w Zakopanem i Wiśle do 2026 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mnie

TVP nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem do 2026. Konkursy będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

– Skoki narciarskie są jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju, a na pewno – obok piłki nożnej – najchętniej oglądaną. Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła są jednymi z najlepiej rozpoznawalnych sportowców w naszym kraju. Dlatego umowa pomiędzy PZN a TVP została zawarta na tak długi czas. Telewizja Polska chciała zapewnić dostęp do zawodów w skokach narciarskich na ogólnodostępnych antenach – TVP1 i TVP Sport. Transmisje z kwalifikacji i konkursów będzie można także śledzić na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport – czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.

TVP nabyła prawa do realizacji kilkunastu różnych zawodów, które odbędą się w Polsce: Pucharu Świata zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn, Pucharu Kontynentalnego oraz Mistrzostw Polski, tradycyjnie rozgrywanych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Nowością będą transmisje z zawodów kobiet oraz Pucharu Kontynentalnego.

Już wcześniej Telewizja Polska nabyła prawa do zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych także poza granicami naszego kraju – Pucharu Świata (do końca sezonu 2020/21), FIS Grand Prix (do końca 2021) oraz do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2019 i 2021.