TVP z sublicencją od Viaplay na część spotkań MŚ w piłce ręcznej 2023

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska pozyskała sublicencję od Viaplay na pokazywanie części spotkań mistrzostw świata w piłce ręcznej, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji.

O jej pozyskaniu poinformował na Twitterze dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Nadawca publiczny pozyskał prawa do transmisji na antenach TVP i za darmo w Internecie meczów reprezentacji Polski, a także półfinałów, meczu o trzecie miejsce i finału turnieju. W 2021 roku TVP pokazywała mistrzostwa świata w Egipcie od drugiej fazy grupowej, w której zagrała reprezentacja Polski. Pierwszą, w której także grali Polacy nadawano na kanale YouTube federacji IHF. Wówczas telewizja nie pozyskała praw z uwagi na wysokie żądania finansowe ze strony Sportfive.

Telewizja Polska dokłada wszelkich starań, by polscy kibice mogli śledzić zmagania naszych sportowców podczas największych imprez sportowych. Choć emocje związane z piłkarskim mundialem jeszcze nie opadły, to już dziś możemy zaprosić widzów do wspólnego kibicowania naszym szczypiornistom na zbliżających się 28. Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Transmisji tego wydarzenia nie mogło zabraknąć na antenach Telewizji Polskiej!mówi Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Gdzie obejrzeć całe mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023?

Cały turniej mistrzostw świata w piłce ręcznej w styczniu 2023 roku będzie można zobaczyć w serwisie Viaplay. Platforma streamingowa pozyskała prawa m.in. na terenie Polski do pokazywania wszystkich rozgrywek zarządzanych przez IHF do 2031 roku. Według komunikatu,mają pokazać większość spotkań z lokalnym komentarzem, w tym spotkania drużyn państw, które obejmuje rynek platformy.