Marcin Maciejczak

Marcin Maciejczak wygrał trzecią edycję „The Voice Kids”

mbog

Zwycięzcą trzeciej edycji talent show „The Voice Kids” został Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. W ścisłym finale pokonał Hanię Sztachańską i Natalię Kawalec.

Zwycięzca otrzymał tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce” trzeciej edycji „The Voice Kids”, nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych oraz kontrakt fonograficzny z Universal Music.

Marcin Maciejczak to trzynastolatek z Bartochowa koło Sieradza. Śpiewa, nagrywa i montuje swoje teledyski. Marcin nie wyobraża sobie życia bez muzyki i w przyszłości chciałby występować na największych scenach.

Zwycięzca w finale zaśpiewał utwór „Rise Like A Phoenix” z repertuaru Conchity Wurst. Marcin Maciejczak wystąpił również w duecie z Dawidem Kwiatkowskim, wykonując piosenkę „Plan B”. Ponadto w części na żywo chłopak zaprezentował utwór „Zawsze tam gdzie ty” oryginalnie wykonywany przez Lady Pank, a także piosenkę z własnego repertuaru – „Jak gdyby nic”.

W finale na scenie zaprezentowała się dziewięcioro uczestników. Z drużyny Dawida Kwiatkowskiego zaśpiewali Anastazja Maciąg, Marcin Maciejczak i Ala Tracz. Z ekipy Cleo wystąpili Natalia Kawalec, Szymon Lubicki i Wiktoria Zwolińska. Natomiast drużynę Tomsona i Barona reprezentowały Hania Sztachańska, Ewelina Kozub i Ola Gwazdacz.

Podczas sobotniego programu pojawili się goście specjalni. Na scenie „The Voice Kids” wystąpiła finalistka poprzedniej edycji – Viki Gabor, a także zwyciężczyni „The Voice of Poland” – Alicja Szemplińska. Widzowie TVP 2 zobaczyli również występ zespołu 4Dreamers oraz New Hope Club.

„The Voice Kids” jest programem typu talent-show poszukującym utalentowanej muzycznie młodzieży. Castingi do trzeciej edycji odbywały się w czerwcu 2019 roku. W tym sezonie nastąpiła zmiana prowadzącej – Ida Nowakowska zastąpiła Barbarę Kurdej-Szatan. Prezenterka i tancerka współprowadziła talent show razem z Tomaszem Kammelem.