Tydzień noblowski w „Gazecie Wyborczej”. We wtorek plakat z Olgą Tokarczuk

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

10 grudnia, we wtorek Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla. Od 5 do 11 grudnia „Gazeta Wyborcza” będzie przybliżać czytelnikom postać polskiej pisarki.

Tydzień noblowski w „Gazecie Wyborczej” otworzył wywiad z Janem Henrikiem Swahnem. Tłumacz książek na język szwedzki opowiedział o znajomości i współpracy z pisarką. Natomiast 6 grudnia w dzienniku zostanie opublikowany tekst pisarza Jacka Dehnela o reakcjach prawicowych publicystów na wieść o przyznaniu Nobla Oldze Tokarczuk. W weekendowym wydaniu pojawi się rozmowa Michała Nogasia z pisarką. Artystka opowie o tym, jak się dowiedziała o nagrodzie, co się od tego czasu zmieniło w jej życiu i o jej planach na przyszłość.

W kolejnych dniach na łamach „Gazety Wyborczej” pojawią się relacje ze Szwecji wraz z wywiadami, komentarzami i analizami dotyczącymi uroczystości wręczenia nagrody oraz twórczości nagrodzonej pisarce. W poniedziałek, w dzienniku będzie można przeczytać noblowską przemowę Olgi Tokarczuk, a w magazynie „Ale Historia” redakcja przypomni wcześniejszych polskich laureatów literackiego Nobla.

10 grudnia, w dniu ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla, do „Gazety Wyborczej” zostanie dołączony plakat z podobizną noblistki. Natomiast na jego odwrocie znajdzie się opis najważniejszych dzieł pisarki według dziennikarki Natalii Szostak. Zaś w środę, 11 grudnia redakcja dziennika zdradzi, co Olga Tokarczuk planuje robić po powrocie ze Sztokholmu.

Cena wtorkowej „Gazety Wyborczej” z plakatem wyniesie 4,99 złotych. Weekendowe wydanie będzie kosztować 7,99 złotych. Ceny wydań w pozostałe dni pozostają bez zmian.