„Ultraviolet 2.0” od października w telewizji AXN

  • Telewizja
Autor: mbog

Na antenę telewizji AXN powraca z nowymi odcinkami serial „Ultraviolet”. Produkcja opowiada o grupie detektyw-amatorów, która rozwiązuje kryminalne zagadki.

Główną bohaterką serialu „Ultraviolet” jest trzydziestoletnia Aleksandra Serafin (Marta Nieradkiewicz), którą osobiste przejścia zmusiły do powrotu z emigracji do rodzinnej Łodzi. Dziewczyna po powrocie do kraju staje się świadkiem tragicznego zdarzenia – skoku nieznajomej z wiaduktu. Policja uznaje ją za samobójczynię i zamyka sprawę, mimo że Ola widziała jeszcze jedną osobę na wiadukcie. Główna bohaterka poznaje w Internecie grupę ludzi, która nazywa się „Ultraviolet” i razem z nimi rozwiązuje sprawę „skoku z wiaduktu”.

W nowym sezonie Ola i Anna poznają Daniela, przyrodniego brata ojca Aleksandry. Kobietom nie jest dane bliżej poznać krewnego – niedługo po pierwszym spotkaniu Daniel zostaje odnaleziony powieszony w pokoju hotelowym. Policja stwierdza, że było to samobójstwo, na co mógł wskazywać tryb życia Daniela. Ola wraz z „Ultrafioletowymi” znajdują dowody morderstwa. W tle pojawi się wątek odziedziczonej przez Olę i Annę kamienicy oraz prawnika prowadzącego sprawy reprywatyzacyjne w Łodzi.

„Ultrafioletowi” przeprowadzą również dochodzenie w sprawie śmierci youtubera – prankstera Stefka. Grupa zajmie się też morderstwem zamożnego właściciela fabryki odzieżowej oraz zastrzeleniem młodej kobiety i porwania jej noworodka.

W obsadzie serialu oprócz Marty Nieradkiewicz znaleźli się: Agata Kulesza, Marek Kalita, a także Bartłomiej Topa, Sebastian Fabjański i Magdalena Czerwińska. Ponadto pracę na komendzie rozpocznie Kuba, w tę rolę wcieli się Piotr Stramowski. W składzie „Ultrafioletowych” widzowie ponownie zobaczą m.in.: Karolinę Chapko i Paulinę Chapko. Producentem serialu jest Opus Film.

Piotr Stramowski - Ultraviolet
Piotr Stramowski zagra Kubę – policjanta, który wychodzi z więzienia po oczyszczeniu z fałszywego oskarżenia – fot. AXN

Nowy sezon serialu kryminalnego „Ultraviolet” jest już promowany na antenie telewizji AXN. Dodatkowo spoty promocyjne można było zobaczyć w Polsacie podczas emisji pierwszej serii produkcji.

„Ultraviolet 2.0.” będzie można oglądać w środy o godzinie 22:00 w telewizji AXN, od 2 października.