Utwór „Pali się (Fire of Love)” zespołu Tulia na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Zespół Tulia będzie reprezentował Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie utworem „Pali się (Fire of Love)”.

15 lutego 2019 roku Telewizja Polska poinformowała o wyborze zespołu Tulia na reprezentanta Polski podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 14, 16 i 18 maja. Natomiast 8 marca poinformowano w kanałach społecznościowych TVP i w „Teleexpressie”, że grupa zaśpiewa utwór „Pali się (Fire of Love)”. Zespół Tulia wykona piosenkę podczas pierwszego półfinału we wtorek, 14 maja o godzinie 21:00.

Zespół Tulia zaśpiewa piosenkę w dwóch językach: polskim i angielskim. Za tekst angielski odpowiedzialni są Allan Rich i Jud Friedman – dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za „Run To You” Whitney Houston oraz nominowani do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali oni między innymi dla takich wykonawców jak: Ray Charles, Chaka Kahn, *NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner. Producentem muzycznym i twórcą aranżacji utworu „Fire of love (Pali się)” jest Marcin Kindla, a producentami wykonawczymi są Igor Nurczyński i Marcin Kindla. Utwór skomponowała Nadia Dalin, a polski tekst napisała Sonia Krasny.

Tulia jest żeńskim zespołem łączącym muzykę folkową z elementami muzyki współczesnej. W skład grupy wchodzą: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowickia i Tulia Biczak. Ich pierwszy album studyjny wydany w maju zeszłego roku uzyskał status platynowej. Artystki 9 czerwca 2018 roku w konkursie „Premier” na KFPP w Opolu dzięki utworowi „Jeszcze Cię nie ma” zdobyły nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.