Viaplay będzie pokazywać w Polsce rozgrywki Major League Baseball do 2026 roku

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay nabyło na Polskę prawa do pokazywania Major League Baseball – ligi baseballa w Stanach Zjednoczonych. Prawa obejmują pięć sezonów, włącznie z 2022 rokiem.

Major League Baseball (MLB) to uważane za najlepsze na świecie amerykańskie rozgrywki, które przyciągają tłumy na stadiony w USA. Teraz możliwość oglądania jej meczów na żywo otrzymają również widzowie w Polsce.

Major League Baseball przez pięć najbliższych sezonów będzie w Polsce transmitowana na platformie streamingowej Viaplay. Viaplay będzie transmitować nawet do dwudziestu meczów tygodniowo w sezonie zasadniczym i wszystkie spotkania decydującej rozgrywki o mistrzostwo ligi (postseason), a także finałowe starcia, czyli World Series, które wyłonią triumfatora MLB.

Major League Baseball jest głęboko zakorzeniona w amerykańskiej kulturze sportowej. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować te rozgrywki szerszej publiczności w naszym kraju. Polscy widzowie będą mogli w każdym tygodniu oglądać wiele emocjonujących meczów, w tym prestiżowe starcia na historycznych Yankee Stadium, czy Fenway Parkmówi Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay.

Pierwsze transmisje MLB już w tym tygodniu na Viaplay.pl. Pierwszą z nich będzie mecz Boston Red Sox z New York Yankees. Początek w czwartek, 7 kwietnia o godzinie 19:00.

Aktualizacja 7.04: Mecz Red Sox z Yankees został przełożony na piątek. Pierwszym meczem na Viaplay będzie więc starcie Royals vs. Guardians. Początek w czwartek, 7 kwietnia o godzinie 22:00.

Portfolio Viaplay w Polsce

Prawa do MLB poszerzają portfolio praw sportowych Viaplay w Polsce. Bejsbol w najlepszym amerykańskim wydaniu to kolejne transmisje, które oprócz piłkarskiej Bundesligi, KSW, NHL, a wkrótce także angielskiej Premier League i Formuły 1 będzie można oglądać na Viaplay.