Viaplay pokaże Professional Fighters League

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay podpisało długoterminową umowę z federacją MMA Professional Fighters League. Dzięki niej będą mogli pokazać 25 gal w formacie ligowym rocznie w 10 krajach, w tym w Polsce. Pierwsza gala odbędzie się w środę, 20 kwietnia.

W drugiej największej federacji MMA na świecie zawodnicy rywalizują w sześciu kategoriach wagowych. Sezon podzielony jest na fazę zasadniczą, fazę play-off i Mistrzostwa Świata PFL, gdzie zwycięzcy wygrywają 1 milion dolarów. 25% zawodników PFL jest w światowym TOP25 zawodników.

Viaplay pokaże PFL w krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce i Holandii. Pierwsza gala odbędzie się w nocy ze środy, 20 kwietnia na czwartek, 21 kwietnia czasu polskiego. Początek transmisji o północy.  W niej zawalczą między innymi mistrz kategorii lekkiej Raush Manifo z Donem Madge i były mistrz świata Anthony Pettis z debiutantem Mylesem Pricem.

Viaplay pokaże również rozgrywki w ramach PFL Challenger Series, PFL International Qualifier Series, PFL Combine i dodatkowy kontent od PFL.

Struktura PFL oferuje akcję przez cały rok aż do mistrzostw świata. Transmisje PFL w 10 krajach ponownie pokazują, że Viaplay jest zawodnikiem wagi ciężkiej w streamingu sportu na żywo – mówi Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

PFL z ekscytacją ogłasza nasze partnerstwo z Viaplay, które pokaże sezon 2022. Jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszej światowej ekspansji i patrzymy w przyszłość, by móc oferować kontent premium MMA dla fanów sportów walki w całej Europie podkreśla James Frewin, SVP International, PFL.

Viaplay pokazuje ze sportów walki także UFC w krajach nordyckich. Ponadto w Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce i Holandii można oglądać KSW i Invicta, a  Enfusion w Holandii, Polsce i krajach bałtyckich.

Problemy ze streamingiem Viaplay

Viaplay wciąż zmaga się z problemami technicznymi podczas transmisji na żywo. Te szczególnie dotknęły tych, którzy chcieli obejrzeć spotkania ćwierćfinałowe Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy UEFA w czwartek, 14 kwietnia. Problemy pojawiają się od momentu startu platformy. Widzowie od sierpnia 2021 roku wiele razy narzekali na przerwy i brak dostępu do transmisji oraz na brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem.