Viaplay rusza w Wielkiej Brytanii w drugiej połowie tego roku. Co w ofercie sportowej?

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

W drugiej połowie 2022 roku w Wielkiej Brytanii wystartuje Viaplay. Ze względu na to, że BT i Sky posiadają większość praw na rynku w Wielkiej Brytanii, Viaplay skupi się na sportach niszowych.

W Wielkiej Brytanii Viaplay zapewniło sobie prawa do mistrzostw świata w hokeju na lodzie od 2024 do 2028 roku. Viaplay posiada od 2023 do 2028 roku prawa do imprez Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (łyżwiarstwo szybkie, short track, łyżwiarstwo figurowe; MŚ od 2024 roku), Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie (2023-2028). Od 2022 roku będą pokazywać mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a także siatkarskie imprezy CEV z Mistrzostwami Europy i Ligą Mistrzów i Mistrzyń na czele.

Platforma posiada także Continental Tour w lekkoatletyce w latach 2023-2029 oraz Indoor Tour w 2023. Mają także, ale nie na wyłączność prawa do zawodów w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w latach 2022-2026. Licencja nie została udzielona na wyłączność, ponieważ posiada ją również Discovery (w tym Eurosport).

Nadzieje Viaplay na ekspansję

Viaplay chce podać w dalszej części roku informacje o ofercie oraz cenie w Wielkiej Brytanii. NENT zakłada, że do 2023 roku platforma będzie dostępna w 16 krajach Europy. Stawiają również założenie posiadania 12 milionów subskrybentów na koniec 2025 roku.

Mamy duże ambicje związane z Viaplay w każdym z krajów, w którym mamy szeroką ofertę. Wielka Brytania nie jest wyjątkiem. Dodanie sportu razem z naszym nordyckim kontentem premium będzie wyjątkową propozycją dla widzów, a nasza oferta będzie wciąż się rozszerzać. To zwiększy wartość Viaplay i pomoże nam szybko zająć pozycję na jednym z najbardziej ekscytujących rynków streamingowych. Nasze zwiększone ambicje dla Wielkiej Brytanii są pozytywne, ale nie zmieniamy naszego planu, wciąż chcemy zrobić ekspansję Viaplay do conajmniej 16 rynków na koniec 2023 rokumówi Anders Jensen, NENT Group President and CEO

 

Długoterminowe prawa pokazują zaangażowanie Viaplay w pokazywanie sportu w Wielkiej Brytanii. Każde z nich mają określoną widownię i dadzą nam fundusz do tego, by rozszerzać działalność. Na naszych obecnych rynkach sport na żywo jest ugruntowany i oczekujemy na to, by móc dać nasz ekspercki przekaz fanom w Wielkiej Brytaniimówi Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer

Viaplay ruszyło w Holandii

Z początkiem marca Viaplay zaczęło oferować swoje usługi w Holandii. Wśród głównych praw pojawiła się Bundesliga, dart od PDC oraz Formuła 1.  Przez pierwsze pół roku Viaplay będzie oferowało swoje transmisje z Formuły 1 na specjalnych kanałach u dostawców telewizji, z którymi podpisali umowy (m.in. Ziggo). Według danych oglądalności, pierwszy wyścig sezonu Formuły 1 z Bahrajnu w niedzielę, 20 marca oglądało 1,5 miliona widzów w Holandii za pomocą Viaplay i F1 TV Pro. To o 700 tysięcy mniej niż było w ostatnim sezonie, który pokazywało Ziggo Sport. Transmisje są oferowane w 1080p z 50 klatkami na sekundę. Oprócz transmisji podstawowej mają także dostęp do kamer pokładowych, dane telemetryczne oraz live timing.