W czerwcu przewaga polityków PiS w TVP Info

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W czerwcu prezydent Duda odbył wizytę w Białym Domu, gdzie został przyjęty przez prezydenta USA Donalda Trumpa z małżonką. W tamtym miesiącu tematem rozmów było również zabójstwo 10-letniej Kristiny, przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT oraz veto polskiego premiera do neutralności klimatycznej w Unii do 2050 roku. Oto raport programów publicystycznych z czerwca.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W czerwcu, w programie Telewizji Polskiej goszczono w znacznej mierze polityków partii rządzącej. Było ich 23. W programie widzieliśmy także 6 polityków Nowoczesnej, 5 z klubu PSL-UED i ruchu Kukiz’15. Odnotowano również dwóch publicystów i 10 osób nie zaliczonych do żadnej z kategorii. W programie nieobecni byli politycy Platformy Obywatelskiej w związku z prowadzonym od stycznia przez to ugrupowanie bojkotem Telewizji Polskiej.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 postawił na goszczenie głównie osób będących ekspertami w danej dziedzinie. Pośród 95 gości, było ich 42. W programie było także 15 polityków Platformy Obywatelskiej, 9 z Prawa i Sprawiedliwości, 5 z klubu PSL-UED. Odnotowano po jednym polityku z Nowoczesnej i z ruchu Kukiz’15. W programie obecne było także 22 osoby nie zaliczonych do żadnej z kategorii. 2 czerwca program nie odbył się przez debatę  „30 lat wolności”.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W programie Polsatu News widzieliśmy 18 polityków Prawa i Sprawiedliwości (spośród wszystkich 51 gości). W programie zobaczyliśmy także 7 polityków Platformy Obywatelskiej, trzech z klubu PSL-UED i 2 z ruchu Kukiz’15 i Nowoczesnej. Obecne było także 12 osób których nie możemy zaliczyć do żadnych z kategorii i 7 ekspertów. Nie odnotowano żadnego publicysty.