W lipcu przewaga polityków PiS w TVP Info

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W lipcu decydowało się, czy opozycja pójdzie zjednoczona, czy podzielona na bloki. Partie organizowały liczne konwencje. Odbyła się również pierwsza w tej kadencji sesja Parlamentu Europejskiego. Również uczniowie mierzyli się z wynikami rekrutacji do szkół średnich po reformie edukacji. Polską wstrząsnęła również sprawa zaginięcia 5-letniego Dawida. Stąd w programach publicystycznych pojawili się kryminolodzy. Oto raport programów publicystycznych z lipca.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W programie publicystycznym TVP postawiono głównie na goszczenie polityków partii rządzącej. Wśród 49 gości, 29 pochodziło z PiS, najwięcej w historii pomiaru. W programie zobaczyliśmy także 7 osób z klubu PSL-Koalicja Polska, co jest najwyższym wynikiem tego ugrupowania w historii pomiaru. Było także 6 polityków Nowoczesnej i 4 z ruchu Kukiz’15. Nie odnotowano żadnego publicysty i eksperta. Nie odnotowano także żadnego polityka Platformy Obywatelskiej, ponieważ to ugrupowanie nadal prowadzi bojkot programów TVP.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 od połowy lipca trwa do godziny 20:15 ze względu na wakacyjną przerwę programu „Kropka nad i”. To umożliwia zaproszenie większej liczby gości. W lipcu, w tym programie goszczono głównie ekspertów. Było ich 59 pośród 126 gości. Jest to najwyższy wynik dla tej kategorii w historii pomiaru.  W programie goszczono także 23 polityków Platformy Obywatelskiej, co jest najwyższym wynikiem w historii pomiaru. Oglądaliśmy także 18 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 6 z klubu PSL-Koalicja Polska oraz 2 polityków Nowoczesnej. Nie odnotowano żadnej osoby z ruchu Kukiz’15. W programie gościło także 18 osób nie zaliczonych do żadnej z kategorii.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W programie publicystycznym Polsat News gościło w lipcu najwięcej polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tych, pośród 65 gości, było 24. Oglądaliśmy także 13 polityków Platformy Obywatelskiej oraz ośmiu z klubu PSL-Koalicja Polska, co jest najwyższym wynikiem tego ugrupowania w historii pomiaru.  W programie był także 1 polityk z Nowoczesnej i ruchu Kukiz’15. Mogliśmy także oglądać trzech publicystów i jednego eksperta.