W lutym politycy PiS najczęściej w TVP, brak Kukiz’15 w FpF

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W lutym pojawiła się partia Wiosna i rozwijała się sprawa związana ze spółką Srebrna. Jednocześnie PiS przedstawił nowe propozycje programowe. Musieliśmy się zmierzyć również z pożegnaniem działacza opozycji demokratycznej – Jana Olszewskiego. W programach publicystycznych TVP widzieliśmy najczęściej polityków PiS, w TVN24 ekspertów, ale jeśli patrzymy tylko na polityków, najczęściej pojawiali się tam politycy PO.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W lutym program publicystyczny TVP postawił na goszczenie w znacznej mierze polityków partii rządzącej. Na 35 gości, było ich 22. 4 gości było z partii Nowoczesna, 2 z ruchu Kukiz’15. 3 gości nie zaliczono do żadnej z kategorii, a ponadto w programie było 3 publicystów i 1 ekspert. Nie odnotowano żadnego gościa z PSL-UED oraz z Platformy Obywatelskiej, która nadal prowadzi bojkot TVP. Program nie odbył się 15 i 16 lutego. Najpierw z powodu uroczystości pogrzebowych byłego premiera Jana Olszewskiego. Później ze względu na debatę „Czyja będzie Polska?”.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W programie publicystycznym TVN24 postawiono w lutym na goszczenie w dużej części ekspertów. Na 86 gości, było ich 45. 12 gości było z Platformy Obywatelskiej, 4 z partii Nowoczesna i tyle samo z Prawa i Sprawiedliwości. 3 gości było z PSL-UED. Nie odnotowano żadnego gościa z ruchu Kukiz’15. W programie również goszczono 18 gości niezaliczonych do żadnej z wyżej wymienionych partii czy z kategorii.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

Od 18 lutego br. Polsat News wprowadził zmiany w ramówce. Po 1,5 miesiąca, program „Wydarzenia i Opinie” został skrócony do pierwotnego czasu emisji (35 minut), a „Polityka na ostro” powróciła na godzinę 20:00. Stąd też zmniejszyła się liczba gości, którzy byli w każdym następnym programie począwszy od 18 lutego. W lutym w programie goszczono najczęściej polityków z Prawa i Sprawiedliwości. Było ich 20 na 71 gości obecnych w programie. 11 gości było z Platformy Obywatelskiej, a po 2 kolejno z ruchu Kukiz’15, partii Nowoczesna i PSL-UED. W programie gościło także 18 osób niezaliczonych do żadnej z kategorii, 9 ekspertów i 7 publicystów.