W marcu najwięcej przedstawicieli PiS w TVP, opozycja prawie nieobecna

  • Raporty
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W marcu w Telewizji Polskiej najczęściej gościły osoby związane z obozem rządzącym. Posłowie opozycji (z wyłączeniem Platformy Obywatelskiej która bojkotuje TVP) stanowili 20 procent wszystkich gości . Oto raport programów publicystycznych z miesiąca marca.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W marcu redakcja programu Telewizji Polskiej postawiła na zapraszanie w znacznej mierze polityków związanych z obozem Prawa i Sprawiedliwości. Na 41 gości, było ich 28. To najwyższy wynik odnotowany w historii pomiaru (poprzednio 24 – w maju 2018). Zobaczyliśmy także 4 posłów z partii Nowoczesna, 2 z ruchu Kukiz’15 i z klubu PSL-UED.  Nie odnotowano żadnego gościa z Platformy Obywatelskiej, która prowadzi bojkot TVP od 22 stycznia br. Nie zobaczyliśmy także ani publicystów, ani ekspertów.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W marcu, w programie TVN24 mogliśmy najczęściej zobaczyć ekspertów oraz osoby niezaliczane do żadnej z kategorii. Na 92 obecnych gości, 38 było ekspertami. 21 nie zaliczono do żadnej z kategorii. Z partii politycznych obecnych w Sejmie, najczęściej goszczono polityków Platformy Obywatelskiej – 17. Z Prawa i Sprawiedliwości było 13 gości, z klubu PSL-UED 2, a z Nowoczesnej jeden. Nie odnotowano gości z ruchu Kukiz’15. Program nie odbył się 17 marca w związku z debatą z cyklu „Arena Idei”.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W programie Polsat News w marcu goszczono najczęściej osoby niezaliczane do żadnej z kategorii. Na 55 gości, było ich 21. Poza tym, 15 gości było z Prawa i Sprawiedliwości, 9 z Platformy Obywatelskiej, 3 z ruchu Kukiz’15 i klubu PSL-UED, a także 1 z partii Nowoczesna. Obecnych było także trzech ekspertów. Nie odnotowano żadnego publicysty.