„Wataha” z Leszkiem Lichotą od marca w Warner TV

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Stacja Warner TV w marcu pokaże polski serial znany z serwisu HBO GO (aktualnie HBO Max). „Wataha” prezentuje historię funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Funkcjonariusz Straży Granicznej, Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), wybudza się w szpitalu – przeżył wybuch jednego z budynków Straży. Większość znajdujących się tam oficerów zginęła, nie wiadomo też, kto dokonał ataku. Rebrow chce poznać prawdę i dowiedzieć się, kto był zamachowcem. Otrzymuje jedynie informację, że podejrzanym jest on sam. Wiktor rozpoczyna walkę o wolność i własną reputację.

W pierwszym sezonie widzowie mogą śledzić jego zmagania z fałszywymi oskarżeniami, wymiarem sprawiedliwości i trudną rzeczywistością życia na granicy w Bieszczadach. Funkcjonują tam szlaki przemytnicze z Azji, którymi docierają do Europy nielegalnie przemycone narkotyki, a nawet ludzie.

W kolejnym sezonie główny bohater wciąż nie odzyskał wolności. Dokonał dezercji i ukrywa się po ukraińskiej stronie granicy. Prokuratura nadal bada sprawę śmiertelnego wybuchu. Pomimo patowej sytuacji Rebrow nie stracił kręgosłupa moralnego i choć sam ma liczne problemy, próbuje pomagać w zwalczaniu przemytu na granicy.

Natomiast w trzecim sezonie Wiktor mierzy się z prokuraturą. Tym razem w sprawie innej brutalnej zbrodni, która została popełniona w Bieszczadach. Sprawa szybko zyskuje rozgłos i zaczyna mówić o niej cała Polska. Pod wielką presją Rebrow próbuje rozwikłać zagadkę i wystąpić przeciwko przestępcom.

Premiera 7 marca. Emisja we wtorki o godzinie 21:00 w Warner TV (emisja po dwa odcinki).