We wrześniu politycy PO powrócili do TVP, równowaga opozycji i rządzących w Polsat News

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

We wrześniu dynamizmu nabrała kampania wyborcza. Politycy przebijali się w obietnicach, a także doszło do niespodziewanych zmian. Małgorzata Kidawa-Błońska została na początku miesiąca kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Wrzesień dostarczył nam także powrotu polityków Platformy Obywatelskiej do telewizji publicznej, wizyty prezydenta Dudy w USA, a także materiału „Superwizjera” o szefie NIK Marianie Banasiu. Oto raport programów publicystycznych z września.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

We wrześniu, do programów publicystycznych Telewizji Polskiej, powrócili politycy Platformy Obywatelskiej. Zakończono tym samym trwający prawie osiem miesięcy bojkot. W pierwszym miesiącu po powrocie, wśród 43 gości, odnotowano 4 polityków tego ugrupowania. Pierwszym był Robert Kropiwnicki 9 września. Program publicystyczny mediów publicznych zdominowali politycy Prawa i Sprawiedliwości, których było 27. Odonotowano także 4 gości z ugrupowania PSL-Koalicja Polska, 2 z Kukiz’15 i 1 z Nowoczesnej. Były także 2 osoby niezaliczone do żadnej z kategorii.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W programie publicystycznym TVN24 postawiono we wrześniu głównie na goszczenie osób, które są ekspertami w danym temacie. Tych osób, pośród 101 gości programu było 41. Obecni byli także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w postaci 18 osób, Platformy Obywatelskiej w postaci 17 osób. Nie zabrakło także przedstawicieli PSL-u, których było 4, z Nowoczesnej było 3, a z ruchu Kukiz’15 był jeden. Odnotowano także 17 osób niezaliczonych do żadnej z kategorii.

Dane statystyczne programu „Gość Wydarzeń” oraz „Wydarzenia i Opinie”

Od początku września, po „Wydarzeniach” emitowany jest „Gość Wydarzeń”, prowadzony przez gospodarza programu informacyjnego w danym dniu. Sprawiło to, że program „Wydarzenia i Opinie” rozpoczyna się o godzinie 19:25. We wrześniu, w obu programach Polsat News goszczono najwięcej polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pośród 66 gości, było ich 23. W programie obecnych było także 9 polityków Platformy Obywatelskiej, 6 z PSL-u, 5 z Nowoczesnej i 2 z ruchu Kukiz’15. Ekspertów było 8, a 13 osób nie zostało zaliczonych do żadnej z kategorii.