Weekendy z Oscarem w Canal+

  • Kultura
  • Telewizja
  • Canal+
Autor: redakcja

Jubileuszowa, 90. gala wręczenia Oscarów już 4 marca. Transmisja w Canal+ która jako jedyna telewizja w Polsce pokaże to wielkie filmowe wydarzenie. W oczekiwaniu na tę noc, stacja zaprasza widzów na cykl Weekendy z Oscarem.

Spotkanie z oscarowymi filmami w  Canal+ rozpocznie „Lion. Droga do domu”. Obraz nominowano do Oscara 2017 w aż sześciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Dev Patel), najlepsza aktorka drugoplanowa (Nicole Kidman), najlepszy scenariusz (Luke Davies), najlepsze zdjęcia (Greig Fraser) i najlepsza muzyka (Dustin O’Halloran, Volker Bertelmann). Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Premiera: sobota 24 lutego godz. 21:00

Dzień później w Canal+ – „Captain Fantastic” z Viggo Mortensenem w roli głównej. Aktor otrzymał za swoją rolę, nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.

Premiera: niedziela 25 lutego godz. 21:30

Canal+ zaprasza też na film dwukrotnego laureata Oscara, Irańczyka Asghara Farhadiego („Rozstanie”). Nagrodzony w 2017 roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny „Klient”, jest pełną napięcia opowieścią o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem. Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Premiera: piątek 2 marca godz. 21:00

W wielkim stylu Canal+ przejmie również ostatni film twórcy „Pasji”, Mela Gibsona – „Przełęcz ocalonych”. Film nagrodzono statuetką w dwóch kategoriach (najlepszy montaż, oraz najlepszy dźwięk), a nominowano łącznie w aż sześciu (dodatkowo: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy – Andrew Garfield, najlepsza reżyseria – Mel Gibson, najlepszy montaż dźwięku).

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss (Andrew Garfield), sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Premiera: sobota 2 marca godz. 21:00

Canal+ zaprasza również na  animację „Czerwony żółw”. Obraz był nominowany do Oscara 2017 w kategorii najlepszy film animowany. Film wyprodukowało legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”). „Czerwony żółw” to baśń dla dorosłych, uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, ratującego się podczas sztormu na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy…

Premiera: niedziela 4 marca godz. 11:30

Cykl zakończy triumfator zeszłorocznej 89. gali rozdania Oscarów, czyli „La La Land”. Obraz Damiena Chazelle’a nominowano w aż czternastu kategoriach i nagrodzono aż sześcioma statuetkami (najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Emma Stone, najlepsza reżyseria – Damien Chazelle, najlepsze zdjęcia – Linus Sandgren, najlepsza muzyka – Justin Hurwitz, najlepsza piosenka – „City of Stars”, najlepsza scenografia). Film zdobył także siedem Złotych Globów. Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga się skrzyżują, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, jednak gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej mają czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Premiera: niedziela 4 marca godz. 21:30