Trzeci sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” od 14 lipca w Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

W niedzielę, 14 lipca na antenę kanału Epic Drama powróci pełna intryg i romansów opowieść o pragnieniu władzy. Premierowe odcinki trzeciego sezonu serialu „Wersal. Prawo krwi” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 21:00.

W trzecim sezonie sagi kostiumowej „Wersal. Prawo krwi” w dalszym ciągu przyglądamy się sieci intryg na dworze Króla Słońce. Ludwik XIV ukarał już ludzi, którzy próbowali go otruć i zwycięsko zakończył wojnę z Holandią. Teraz nic już nie jest w stanie powstrzymać jego ambicji. Król chce powiększenia królestwa i władania całą Europą, ale marzenia mają swoją cenę. Nikt już nie chce płacić za ekstrawagancje władcy, a wśród ludu narasta gniew, co oznacza zbliżającą się rewolucję.

Wersal nikomu już nie gwarantuje bezpieczeństwa, a przed królem staną nowe wyzwania. Za sprawą nowej faworyty królewskiej, Madame de Maintenon, Ludwik skłania się ku absolutyzmowi, co prowadzi do kolejnych konfliktów na królewskim dworze. Król nie może już znieść sprzeciwów ze strony ludu, protestantów, a nawet samego papieża. Na domiar wszystkiego śledztwo Filipa w sprawie tajemniczego więźnia w masce sprowadza na Ludwika nowe niebezpieczeństwo.

W roli Ludwika XIV widzowie ponownie zobaczą George’a Blagdena. W trzeciej serii pojawią trzy nowe postaci, w które wcielą się Jenny Platt, Anthony Flanagan i Matthew McNulty. Wszyscy nowi bohaterowie odegrają ważną rolę w ostatnich latach życia króla.

Wersal. Prawo krwi
„Wersal. Prawo krwi” – fot. Viasat World / Epic Drama

Premierowe odcinki będzie można oglądać w niedziele o godzinie 21:00 na Epic Drama, od 14 lipca. Trzeci sezon liczy 10 odcinków.