Nasi chłopcy

HBO pokaże oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial „Nasi chłopcy”

mbog

13 sierpnia na platformie HBO GO pojawi się dziesięcioodcinkowy serial „Nasi chłopcy”. Jest to opowieść przedstawiająca wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w Strefie Gazy. Miniserial we wrześniu pokaże HBO 3.

Latem 2014 roku trzech żydowskich nastolatków zostało porwanych i zamordowanych przez bojowników Hamasu. Izrael był zszokowany, wstrząśnięty i wściekły. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znalezione zostało spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta. W następstwie tego wydarzenia agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość oraz pocieszenie.

Nakręcony w Izraelu serial HBO „Nasi chłopcy” („Our Boys”) opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa Muhammada Abu Khdeira. Przedstawia historię wszystkich zaangażowanych w nią osób – zarówno Żydów, jak i Arabów – których życie już na zawsze zostało zmienione przez te zdarzenia.

Serial „Nasi chłopcy” to koprodukcja Keshet Studios oraz HBO. Obraz wyprodukowany został przez spółkę Movie Plus. Twórcami produkcji są Hagai Levi, Joseph Cedar i Tawfik Abu-Wael. Rolę producentów wykonawczych pełnią Hagai Levi, Joseph Cedar, Avi Nir (Keshet Media Group), Alon Shtruzman (Keshet International), Karni Ziv (Keshet Broadcasting), Peter Traugott i Rachel Kaplan (Keshet Studios), Noah Stollman i Michael Lombardo. Dystrybutorem serialu jest Keshet International.

Premiera serialu „Nasi chłopcy” odbędzie się w HBO GO 13 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki produkcji. Premiera kolejnych odbywać się będzie co tydzień, we wtorki. Emisja na antenie HBO 3 zaplanowana została od września. Serial liczyć będzie 10 odcinków.