Wieczór wyborczy Radia 357. Kto poprowadzi?

  • Radio
  • Radio 357
Autor: rafs

Internetowe Radio 357 także przygotowało swój wieczór wyborczy.

To będzie pierwszy w historii wieczór wyborczy w Radiu 357. Rozpocznie się on o godzinie 20:50 i potrwa do 23:00. Specjalne dwie godziny poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

Oprócz Sajóra, specjalna audycję „Gra o Polskę” przygotują także Agnieszka Szwajgier i Monika Mendroch-Karbowska. Z okazji wieczoru wyborczego rozgłośnia zmieniła swoją niedzielną ramówkę. O godzinie 18:00 nada audycję 3-5-7 Start!, a od 19:00 do 20:50 program „Max 357”.

Bywają takie dni, że choćbyśmy bardzo chcieli uciec jak najdalej od polityki, to ona i tak nas dosięgnie. Niewątpliwie takim dniem będzie najbliższa niedziela. To bardzo ważne wydarzenie – a nie chcemy, by tak ważne wydarzenia omijać lub na ich temat milczeć. Wciąż chcemy zachować apolityczność, która pozostaje jedną z kluczowych wartości funkcjonowania Radia 357, szczególnie newsroomu i publicystyki. Zrobimy to w naszym stylu – chcemy pokazać, że nawet w taki wieczór można rozmawiać rzeczowo, w sposób wyważony, po prostu profesjonalniemówi Grzegorz Sajór, wydawca audycji.

Korespondenci w sztabach i zagranicą, goście w studiu, telefony od widzów

Radio 357 będzie miało swoich dziennikarzy w każdym z pięciu sztabów ogólnopolskich komitetów. Na miejscu będą obecni Krzysztof Zimoch, Maria Guzek, Artur Gaweł, Andrzej Rudke i Kamil Paczek. Zagraniczne reakcje na wyniki przedstawią Artur Kieruzal (Wielka Brytania), Piotr Kaszuwara (Ukraina), Bartosz Dudek (Niemcy) i Piotr Orłowski (USA).

Podczas trwania programu gośćmi Kuby Strzyczkowskiego będą publicyści, politolodzy, konstytucjonaliści i eksperci od sondaży. Będą nimi między innymi Olgierd Annusewicz (UW), Michał Raszka (WSB Merito), dr Andrzej Machowski (Fundacja Forum Długiego Stołu), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy), Marcin Makowski (Wprost), Katarzyna Szydłowska-Kalukin (Kultura Liberalna), prof. Robert Grzeszczak (UW). Słuchacze będą mogli aktywnie brać udział w audycji. Do godziny 23:00 będzie dostępny numer telefonu 510 357 357, pod którym będą mogli wyrażać swoje opinie dotyczące wyników wyborów.

Powyborczy poniedziałek w Radiu 357

Dzień po wyborach, w poniedziałek 16 października Radio 357 przygotuje także specjalne wydania audycji publicystycznych: Ranka (6:00 – 9:00) i Popołudniówki (16:00 – 19:00). Pojawią się w nich analizy, komentarze, oceny oraz najświeższe informacje w nadawanych co godzinę serwisach informacyjnych.