Śniadanie z Krzysztofem Cugowskim. Wielkanoc z Radiem Złote Przeboje

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Spotkanie z Krzysztofem Cugowskim przy świątecznym stole, kulinarne porady Grzegorza Łapanowskiego na ostatni moment oraz relacja ze strusiej fermy – te i inne programy specjalnie na Wielkanoc przygotował dla słuchaczy zespół Radia Złote Przeboje.

Wielka Sobota

Świętowanie Wielkiej Nocy odbiorcy Radia Złote Przeboje mogą rozpocząć od audycji „Połap się w świętach”. Grzegorz Łapanowski doradzi w niej, jak w ostatniej chwili przygotować świąteczne potrawy. W Wielką Sobotę o godzinie 7:00 słuchacze dowiedzą się między innymi: jak uratować sernik i uniknąć drobnych kuchennych niepowodzeń w przedświątecznym pośpiechu.

Następnie w programie „Święta XXL” Piotr Jaworski odwiedzi fermę strusi, żeby przybliżyć słuchaczom stacji zwierzaki znoszące największe jaja. Z audycji nadawanej od godziny 10:00 będzie można się dowiedzieć, ile osób naje się jajecznicą z jednego strusiego jaja i czy to prawda, że strusie chowają głowę w piasek.

Natomiast o godzinie 14:00 Tomasz Brhel opowie i artystach, którzy zerwali ze swoim scenicznym wizerunkiem w imię lepszej sprawy. Audycji „Chrzanić wszystko” będzie można posłuchać popołudniu w Wielką Sobotę.

Wielkanoc

21 kwietnia słuchaczy Radia Złote Przeboje przywita o poranku Piotr Jaworski. Zasiądzie on do wspólnego śniadania z Krzysztofem Cugowskim i jego żoną. Relację z ich rozmowy będzie można usłyszeć w programie „Bo do święta trzeba dwojga”, emitowanym od 9:00 do 14:00.

Następnie, o godzinie 14:00 Tomasz Brhel przedstawi najbardziej tajemnicze miejsca na ziemi. W audycji „Bez tajemnic” pojawią się informacje czy istnieją miejsca, w których przechowywane są oryginały nagrań największych artystów. Ponadto słuchacze Radia Złote Przeboje dowiedzą się, czy to prawda, że Amerykanie mają pod ziemią olbrzymie zbiorniki z rezerwami paliwa na wiele lat.

Poniedziałek Wielkanocny

Lany Poniedziałek Radio Złote Przeboje rozpocznie audycją Tomasza Florkiewicza „Drugie życie” nadawaną od 6:00 do 10:00. Jej słuchacze poznają pomysły ludzkości na nieśmiertelność.

Między 10:00 a 14:00 Jerzy Telesiński opowie słuchaczom w programie „To nie przelewki” o tym, ile wody potrzeba, żeby na Stadionie Narodowym powstało lodowisko, a także ile, żeby hipopotam z warszawskiego zoo czuł się komfortowo.

Natomiast popołudniu Kuba Mędrzycki poprowadzi „Kosmiczne jaja”. Audycja o najbardziej szalonych artystach-imprezowiczach pojawi się na antenie w poniedziałek od 14:00 do 18:00 na antenie Radia Złote Przeboje.

Radio Złote Przeboje - logo

Radio Złote Przeboje

Sieć kilkunastu lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory. Na antenie rozgłośni można usłyszeć największe przeboje lat 80. i 90. oraz współczesne utwory. W playliście stacji nie brakuje także klasyków z lat 60. i 70. Radio Złote Przeboje założono w 1997 roku.