Wiktoria Jakubowska i Michał Gąsior dołączą do redakcji Wirtualnej Polski

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

W czerwcu do redakcji portalu Wirtualna Polska dołączy Michał Gąsior, jako head of content. Od lipca redaktor naczelną serwisów lifestyle będzie natomiast Wiktoria Jakubowska.

Michał Gąsior przez ostatnie 4 lata związany był z serwisem naTemat.pl, gdzie kolejno pełnił funkcję reportera, wydawcy i szefa strony głównej. W październiku awansował na stanowisko head of content i odpowiadał za stronę główną serwisu oraz treści tworzone w ramach całej Grupy. Wcześniej był m.in. współpracownikiem Newsweeka i dziennika Nowiny. W Wirtualnej Polsce Michał Gąsior będzie odpowiedzialny za codzienne nadzorowanie linii programowej WP, koordynowanie współpracy kilkunastu redakcji i zarządzanie treściami newsowymi w serwisach.

Wiktoria Jakubowska poprzednio pracowała jako redaktor naczelna serwisu Plotek.pl, gdzie odpowiadała m.in. za realizację celów zasięgowych serwisu, prowadzenie projektów sprzedażowych oraz powstanie działu „Plotek-opinie”. W redakcji Plotek.pl spędziła łącznie 6 lat. Wcześniej pełniła funkcje redaktora i wydawcy. Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. W Wirtualnej Polsce będzie redaktor naczelną serwisów lifestyle’owych (WP Kobieta, WP Kuchnia, WP Turystyka). Będzie odpowiedzialna za kierowanie pracą trzech redakcji i kreowanie ich linii redakcyjnej oraz współtworzenie strategii dla obszaru.

Wiktoria Jakubowska i Michał Gąsior to doświadczeni menedżerowie mediów, z sukcesami, a do tego wciąż głodni kolejnych i dalszego rozwoju. Dlatego świetnie wpisują się w wizję zespołu, który buduję od połowy grudnia ubiegłego roku – mówi Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP oraz posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne.