Szymon Jadczak, Patryk Słowik, Dariusz Faron i Patryk Michalski

Szymon Jadczak, Patryk Słowik, Dariusz Faron i Patryk Michalski dołączą do Wirtualnej Polski

mbog

Do redakcji Wirtualnej Polski dołączą Szymon Jadczak, Patryk Słowik i Dariusz Faron. Ich teksty będą publikowane przede wszystkim w WP Magazynie. Redakcję wzmocni także Patryk Michalski, który będzie przygotowywał materiały polityczne oraz relacje i programy wideo.

Szymon Jadczak, Patryk Słowik i Dariusz Faron w redakcji WP Magazynu będą podlegać bezpośrednio Pawłowi Kapuście, zastępcy redaktora naczelnego WP ds. treści premium i szefowi serwisu WP SportoweFakty. Patryk Michalski dołączy do zespołu Wiadomości, ale swoje materiały będzie również publikował w WP Magazynie. Szymon Jadczak pracę rozpocznie 1 kwietnia, pozostała trójka dziennikarzy na początku maja.

Media internetowe dojrzewają, przechodzą transformację. Jesteśmy już nie tylko pełnoprawnymi uczestnikami dyskursu publicznego, ale mamy w nim wiodący głos. Wskazują na to choćby liczby cytowań i nagrody, które otrzymują cyfrowi dziennikarze. Jeszcze niedawno liczyły się głównie tylko zasięgi. Ten czas w odniesieniu do poważnych wydawnictw minął. Wychodzimy naprzeciw tym zmianom i potrzebom naszych najbardziej wymagających Użytkowników. Kolejne mocne transfery dziennikarskie, które przeprowadza WP, to realizacja tej nowej wizji – mówi Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Szymon Jadczak to dwukrotny laureat nagrody Grand Press. W 2009 roku jego reportaż dla „Uwagi” TVN – „Dobre, bo szwedzkie” wygrał w kategorii news. W ubiegłym roku zwyciężył w tej samej kategorii za ujawnienie w tvn24.pl, że przygotowania Poczty Polskiej do wyborów prezydenckich w maju 2020 kosztowały firmę ponad 68 milionów złotych, mimo że do wyborów nie doszło. Jadczak jest również autorem reportażu o kibolach Wisły Kraków. Dziennikarz współpracował także z Gazetą Wyborczą, Interią i TVP 1.

Patryk Słowik od 2014 roku związany był z Dziennikiem Gazetą Prawną. Zdobył dwie nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne: za tekst o wrogich przejęciach spółek handlowych oraz za cykl artykułów o mafii lekowej i nieprawidłowościach na rynku farmaceutycznym. Słowik jest również autorem książki „Reprywatyzacja warszawska: byli urzędnicy przerywają milczenie”.

Dariusz Faron jest dziennikarzem sportowym, w ostatnich latach związanym z Onetem i Przeglądem Sportowym. Jest współautorem biografii „Roman Kosecki. Niczego nie żałuję” oraz książki „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra”, która otrzymała tytuł Sportowej Biografii Roku 2017. Był korespondentem m.in. z dwóch finałów piłkarskiej Ligi Mistrzów, mistrzostw świata siatkarzy oraz mistrzostw świata i Europy piłkarzy ręcznych.

Patryk Michalski jest dziennikarzem newsowym. Przez blisko pięć ostatnich lat był reporterem politycznym RMF FM. Jako specjalny wysłannik stacji był jednym z nielicznych dziennikarzy z Polski, którzy relacjonowali polityczno-humanitarny kryzys w Wenezueli. Wcześniej współpracował z redakcją „Faktów po Południu” w TVN24.

Ten projekt wygląda naprawdę obiecująco. Zebrana przez Pawła ekipa jest fajnie dopasowana pod względem charakterów i imponująca pod względem umiejętności. Liczę, że uda nam się zamieszać na rynku dziennikarskim – mówi Szymon Jadczak.

Cieszę się, że największe portale internetowe coraz chętniej stawiają na porządne, uczciwe i bardziej wymagające, zarówno od autorów jak i czytelników, dziennikarstwo. Wierzę, że w WP możemy się wzajemnie jeszcze sporo od siebie nauczyć – dodaje Patryk Słowik.

Ostatnio do redakcji Wirtualnej Polski dołączył Patrycjusz Wyżga, a ekipę WP SportoweFakty zasilił Piotr Koźmiński.