World Pro Ski Tour w Sportklubie

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja Sportklub pokaże zawody w narciarstwie alpejskie World Pro Ski Tour. Pierwsze relacje z Taos Ski Valley już 18 i 19 lutego.

World Pro Ski Tour to alpejska rywalizacja w slalomie równoległym. Widzowie na bieżąco mogą obserwować, który z alpejczyków jest szybszy i jako pierwszy przekracza linię mety. W kwalifikacjach Pro Open wystartować może dosłownie każdy, do części telewizyjnej przepustkę otrzymują jednak wyłącznie najlepsi. Tych w zasadniczej części rywalizacji jest 32 i systemem pucharowym przechodzą oni do kolejnej rundy, eliminując jednocześnie swoich rywali. Każdy z zawodników rywalizuje najpierw na czerwonej, a następnie na niebieskiej części trasy. Ten, który w dwóch przejazdach uzyska lepszy czas awansuje dalej.

Ze względu na problemy spowodowane przez COVID-19 nie jest jeszcze znany dokładny kalendarz startów na bieżący sezon. Organizatorzy chcieliby jednak rozegrać w nim trzy rundy. Jeśli uda się zrealizować te plany, fani w Polsce będą mogli obejrzeć w Sportklubie sześć 180-minutowych relacji z każdych z tych zawodów. Najbliższe z nich 18 i 19 lutego, kiedy to zaprezentowane zostaną zmagania w ramach Winter Carnival w Steamboat Springs.

Poza relacjami z samych zawodów, na antenie Sportklubu pojawi się także specjalny magazyn World Pro Ski Tour. Każdy z odcinków będzie miał długość 30 minut, a zaprezentowane zostaną w nim kulisy poszczególnych zawodów, migawki z trasy, ale też organizacja imprezy „od kuchni”, a także krótkie wywiady z alpejczykami i organizatorami cyklu.

World Pro Ski Tour – Taos Ski Valley w czwartek i piątek, 18 i 19 lutego o godzinie 20:55 w Sportklubie.