Plebiscyt Sportowca 100-lecia na 100-lecie Przeglądu Sportowego

  • Internet
  • Prasa
  • Dzienniki
  • Onet
Autor: mbog

W środę, 17 lutego o godzinie 14:00 na Onet.pl oraz przegladsportowy.pl, będzie można oglądać wydarzenie inaugurujące plebiscyt, w którym zostaną wybrani najlepsi sportowcy 100-lecia. Plebiscyt jest związany z obchodami 100-lecia Przeglądu Sportowego.

Podczas programu w środę o plebiscycie opowiedzą redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Paweł Wołosik i Maciej Petruczenko, dziennikarz sportowy z ponad 50-letnim doświadczeniem zawodowym w dzienniku. Wśród zaproszonych do programu gości znalazł się m.in. Zbigniew Boniek czołowy zawodnik w historii polskiego futbolu, a także Kamil Stoch, legenda skoków narciarskich nie tylko w naszym kraju.

Plebiscyt związany jest właśnie z obchodami 100-lecia Przeglądu Sportowego, którego pierwszy numer pojawił się 21 maja 1921 roku. Wśród stu nominowanych znajdą się wszyscy triumfatorzy tradycyjnych plebiscytów na sportowca roku oraz inni wybitni zawodnicy wybrani przez kapitułę złożoną ze znawców sportu. Do głosowania za pośrednictwem strony internetowej i kuponów drukowanych w gazecie kapituła wytypuje 20 sportowców. Głosowanie rozpocznie się w kwietniu i potrwa kilka tygodni aż do zaplanowanej w maju finałowej gali, na której zostaną zaprezentowani najlepsi z najlepszych. W Plebiscycie pojawią się także kategorie dodatkowe, między innymi: trener stulecia, drużyna stulecia, wydarzenie stulecia.

Bogata historia, pisana od stu lat. Do tego prestiż, tradycja i wreszcie największe, najpiękniejsze, ale i te najtrudniejsze momenty w historii polskiego i światowego sportu. Wszystko łączy w sobie Przegląd Sportowy, najstarszy polski dziennik, który ukazuje się od 1921 roku. Przegląd Sportowy to też drugi najstarszy na świecie Plebiscyt, w którym dokonuje się wyboru sportowca roku. A przede wszystkim Przegląd Sportowy to zapis ostatniego wieku historii Polski. Tak, jak zmieniał się nasz kraj, tak zmieniała się nasza gazeta. To wszystko widać na łamach. Sport daje nadzieję i emocje, bez których trudno żyć. A dziennikarze Przeglądu Sportowego od wieku przekazują je czytelnikom. Od kilku lat razem z dziennikarzami Onet Sport tworząc serwis pełny treści, także tych multimedialnych, na najwyższym poziomie. Sercem tej redakcji jest Przegląd Sportowy. Stuletnim, ale wciąż w świetnej formie – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Oprócz polskich sportowców w środę w programie pojawią się także inni goście. O tym, czego sport może nauczyć się od biznesu, a czego biznes może nauczyć się od sportu opowie trener i menedżer piłkarski Avram Grant. Debatę pod hasłem „Szybciej, wyżej, silniej… zdrowiej: czy w Polsce jest moda na sport? W jaki sposób sport zawodowy wpływa na amatorski” poprowadzi zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Kamil Wolnicki. Wezmą w niej udział m.in. sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński, organizator Tour de Pologne Czesław Lang oraz przedstawiciel partnera Plebiscytu PKN Orlen.