Test zdrowia WP abcZdrowie

WP abcZdrowie rusza z akcją „Pomyśl o sobie – sprawdź swoje zdrowie w pandemii”

mbog

Wirtualna Polska wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym sprawdzą zdrowie Polaków w czasie pandemii. 13 października w serwisie WP abcZdrowie ruszy akcja „Pomyśl o sobie”.

Od wielu miesięcy świat mierzy się z pandemią koronawirusa. W tym czasie wielu skupiało się głównie na uniknięciu zarażenia, zapominając o innych schorzeniach. Wizyty w placówkach medycznych w dużej części zastąpiła telemedycyna i konsultacje on-line. Dostęp do lekarzy specjalistów jest utrudniony, przez co wiele osób odkłada w czasie badania kontrolne.

Redakcja serwisu WP abcZdrowie chce zwrócić uwagę na kwestię badań oraz profilaktyki zdrowotnej i zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety, która znajdzie się na dedykowanej stronie. Jej wypełnienie zajmie kilka minut. Następnie użytkownik otrzyma indywidualne wskazówki, co powinien zrobić z objawami oraz sugestie w jakim kierunku robić badania.

Pandemia trwa już półtora roku i nie oszukujmy się, dla wielu z nas jest ona dobrą wymówką, żeby się nie zbadać. Wypadające włosy, słabe paznokcie, wahania wagi, przewlekłe zmęczenie, to objawy na które skarżymy się najczęściej. Jak reagujemy? Bierzemy tabletki i liczymy na to, że przejdą – mówi Dorota Mielcarek, redaktor naczelna WP abcZdrowie.

Test będzie można wypełnić do 30 listopada 2021 roku. Kolejny etap akcji to analiza, którą przeprowadzą eksperci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Portal chce dowiedzieć się, jak zmieniło się zdrowie Polaków podczas pandemii.

Pandemia nie sprawiła, że inne choroby zniknęły. Musimy pamiętać, że zdrowie mamy jedno i jest ono bezcenne. Warto zrobić pierwszy krok – wypełnić test i pomyśleć o sobie. Zajmie to dosłownie kilka minut, a każdy z uczestników otrzyma indywidualne rekomendacje do podjęcia dalszych działań – dodaje Dorota Mielcarek.

Partnerami merytorycznymi są WP Znajdź Lekarza, HomeDoctor i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Partnerem strategicznym jest NutroPharma sp z.o.o.