Wrócił Teleexpress. Orłoś zacytował Wodeckiego

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Na antenę TVP1 i TVP Info wrócił Teleexpress. Program o godzinie 17:00 poprowadził Maciej Orłoś. Dla niego to był powrót do Telewizji Polskiej po ponad siedmiu latach.

Podczas powitania zacytował słowa z refrenu piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Wśród tematów „Teleexpressu” realizowanego ze studia „19:30” były między innymi opóźnienia na kolei, sprawa wygaśnięcia mandatu poselskiego Macieja Wąsika, wydarzenia na świecie, informacje muzyczne i sportowe czy też wygaśnięcie praw autorskich do Myszki Miki.

Pojawił się nowy segment „Rolki Teleexpressu”, w którym w 30 sekund zaprezentowano bez komentarza wydarzenia w internecie i na świecie.  Lektorem programu jest Marek Wilk, który czyta również informacje w „Agrobiznesie”. Program używa odświeżonej oprawy graficznej, którą wprowadzono 20 listopada 2023 roku.

fot. TVP1/TVP VOD/własne

Z prezentowanego na antenach Telewizji Polskiej zwiastuna „Teleexpressu”  wynika, że oprócz Orłosia na ten moment prowadzącą program będzie Aleksandra Kostrzewska (z domu Rosiak). Była ona dyrektorką do spraw komunikacji w Polskim Związku Piłki Nożnej. W przeszłości współpracowała z Telewizją Polską, najpierw w OTV Wrocław, a potem na antenie TVP Info. Obecnie prowadzi serwisy informacyjne w przywróconym kanale informacyjnym Telewizji Polskiej.

O programie „Teleexpress”

„Teleexpress” jest nadawany w TVP1 od 26 czerwca 1986 roku. Początkowo był nadawany o 17:15, ale od 29 czerwca 1992 roku emisję przesunięto na 17:00. Od 2 marca 2014 roku w TVP Info nadawana jest kontynuacja programu „Teleexpress Extra”, natomiast w niedziele, od 8 kwietnia 2018 roku showbiznesowy „Teleexpress na deser”. Nie wiadomo, czy kolejne części programu powrócą. Jeśli tak, to wtedy, gdy ekipa tworząca programy informacyjne na Woronicza 17 będzie mogla wejść do siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Tę na Placu Powstańców Warszawy 7 od dwóch tygodni okupuje „prezes Telewizji Polskiej” Michał Adamczyk, Marcin Tulicki, Samuel Pereira oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości prowadzący „kontrolę poselską”.