Wybrano „Podcast roku”. Wśród laureatów Raport o stanie świata i Przyjaciele kota Wrocka

  • Internet
Autor: mbog

21 listopada ogłoszono laureatów nagrody „Podcast roku”. Wśród laureatów konkursu im. Janusza Majki znalazły się m.in podcasty „Raport o stanie świata”, „My z covidowego” i „Przyjaciele kota Wrocka”.

I Nagrodę Jury w kategorii „Profesjonaliści” otrzymała Anna Dudzińska z programu „Raport o stanie świata”. Jego autorzy prezentują wybrane komentarze i relacje na temat wydarzeń na świecie. Całość powstaje w formie podcastu albo programów na żywo nadawanych z różnych miejsc na ziemi. II Nagrodę Jury wręczono Michałowi Matusowi z „Nurtu równoległego”, a III Nagrodę Agnieszce Pospiszyl i Adamowi Liszka z podcastu „My z covidowego”.

Kapituła wyróżniła również autorów podcastów w kategorii „Debiutanci i pasjonaci”. Nagrodzono Anetę Chmielińską z „Dzikoprzygody”, Joannę Żelazińską z „Przed obrazem”, a także Marcina Nieroda i Andrzeja Padniewskiego, którzy opowiadają o problemach mieszkańców Wrocławia w podcaście „Przyjaciele kota Wrocka”.

Przyznano również nagrody specjalne: Konradowi Szymańskiemu, autorowi „Historii z boiska” w kategorii „Magnetyzująca osobowość”, Michałowi Kukawskiemu z „Odpowiednik” w kategorii „Dobrze opowiedziana historia”. Natomiast wyróżnienie Patronite.pl otrzymali autorzy podcastu „Demagog”. Ponadto specjalną nagrodę honorową wręczono Dariuszowi Rosiakowi z „Raportu o stanie świata”.

Janusz Majka był wieloletnim dziennikarzem Polskiego Radia Rzeszów, był związany z publicznym nadawcą przez niemal 40 lat. Kierował redakcją magazynów informacyjnych, relacjonował na antenie stacji najważniejsze wydarzenia. Przywiązywał szczególną uwagę do jakości treści i wykonania materiału. Tym, zdaniem organizatorów konkursu, odznaczają się publikacje nominowane do „Podcastu roku”.