Wydarzenia 24 zamiast telewizji Superstacja. „Bardzo silna marka Wydarzeń”

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mbog

Wkrótce telewizja Superstacja zmieni nazwę i ramówkę. Nowa telewizja będzie nazywać się Wydarzenia 24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już odpowiedni wniosek od nadawcy – wynika z informacji portalu omediach.info.

O planach zmian w portfolio Grupy Polsat jako pierwszy poinformował portal Press.pl. Z nieoficjalnych informacji portalu omediach.info wynika, że trwają już przygotowania do startu kanału Wydarzenia 24 – odbywają się próby kamerowe. Wstępnie stacja ma ruszyć we wrześniu. Rzecznik prasowy KRRiT, Teresa Brykczyńska potwierdziła, że Telewizja Polsat 7 maja złożyła wniosek dotyczący wprowadzenia zmian w koncesji Superstacji.

W ramówce kanału Wydarzenia 24 mają się znaleźć przede wszystkim serwisy informacyjne. Stacja ma zrezygnować z dotychczasowego formatu, w którym pojawiało się więcej sensacyjnych tematów i tematyki społecznej. Od czerwca Superstacja rezygnuje z nagrywania programów, takich jak „Tok Szoł”, „Eko-Kret” i „Magazyn Kryminalny” Krzysztofa Rutkowskiego. W marcu zrealizowano ostatnie odcinki magazynu „SuperHistorie. Tajemnice przeszłości”, a jego prowadzący Łukasz Kazek odszedł ze stacji.

Mamy nowy pomysł na ten kanał i jest to związane z bardzo silną marką „Wydarzeń” i świetnymi wynikami jakie osiągają zarówno „Wydarzenia”, jak i Polsat News. „Wydarzenia” są również najpopularniejszym i głównym źródłem informacji dla Polaków wśród programów informacyjnych – jak wynika z niedawno publikowanych badań opinii publicznej – poinformował Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Telewizja Polsat planuje umieścić stację Wydarzenia 24 w naziemnej telewizji cyfrowej.

Tabloidowa formuła Superstacji bez widzów

W połowie 2019 roku nadawca Superstacji, Telewizja Polsat zdecydowała o zmianie formuły kanału i rozstała się z większością dotychczasowej ekipy. Dyrektorem programowym został Grzegorz Jankowski. Nowa odsłona wystartowała 30 września 2019 roku. W kolejnych miesiącach stopniowo modyfikowano ramówkę, ograniczano ilość materiałów tabloidowych. Udziały stacji w grupie komercyjnej w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 roku były niższe o 78%, spadek z 0,09% do 0,02%.