„Wydarzenia” Telewizji Polsat zmienią oprawę graficzną

mtom

Jesienią program informacyjny Polsatu ma zyskać nową oprawę oraz studio – ustaliła redakcja omediach.info.

Nowa czołówka będzie wzorowana na identyfikacji graficznej nowo utworzonego kanału „Wydarzenia 24”, który 1 września zastąpił Superstację. Czołówka ma być utrzymana w ciemniejszej barwach niż dotychczas, z przewagą koloru granatowego. Elementy obecne w oprawie mają natomiast uzyskać większe cieniowanie (m.in. znak programu), a animacja ma opierać się na intensywnej grze świateł na poszczególnych detalach. To styl znany m.in. z amerykańskich kanałów informacyjnych takich jak Fox News.

fot. MTOM/Wydarzenia 24

Według naszych ustaleń, nowa identyfikacja głównego serwisu Telewizji Polsat ma zostać zrealizowana wewnętrznie, przy pomocy osób z działu kreacji Polsatu. Bez większych zmian ma pozostać logo programu, którego charakterystycznym elementem jest strzałka na czerwonym tle.

„Wydarzenia” opuszczają studio Polsat News

fot. MTOM/Wydarzenia 24

Razem z nową odsłoną „Wydarzeń”, wszystkie wydania programu będą realizowane ze studia kanału informacyjnego Wydarzenia 24. Zmiana ma ułatwić realizację audycji w Polsat News, które dotychczas było utrudnione w przypadku równoczesnej emisji „Wydarzeń” w Polsacie i realizacji programów specjalnych w kanale informacyjnym. W takich sytuacjach redakcja Polsat News korzystała m.in. ze studia Polsat Rodzina.

Główny serwis informacyjny Polsatu był już realizowany z tego studia w lipcu bieżącego roku, w czasie remontu studia Polsat News.

Nowa oprawa po 13 latach

Dotychczasowa identyfikacja programu towarzyszyła widzom bez większych zmian od 6 czerwca 2008. Oprawę oraz grafikę ekranową przygotowało studio Luxlotusliner. Dzień po debiucie nowej oprawy wystartował kanał Polsat News.