Wyniki słuchalności za styczeń 2022: RMF FM i Radio ZET z dużymi wzrostami

mab

RMF FM bez zmian liderem słuchalności radia w Polsce – wynika z badania Radio Track za okres listopad 2021-styczeń 2022. Rozgłośnia z Krakowa razem z Radiem ZET jest również liderem wzrostów (rok do roku).

Słuchalność radia RMF FM wzrosła w porównaniu rok do roku o aż 1,3 punktu procentowego, z 28,9% do 30,2%. Zaś udział w czasie słuchania Radia ZET wzrósł z 12,3% do 13,6%. Wśród ogólnopolskich stacji podium uzupełnia radiowa Jedynka z wynikiem na poziomie 4,9%.

Słuchalność - ogólnopolskie

Liderem wśród sieci radiowych bez zmian jest Radio ESKA. Słuchalność od kilku miesięcy utrzymuje się na poziomie 7,5%-8%. Podium wśród sieci radiowych uzupełniają rozgłośnie nadające w ramach Audytorium 174,9% i RMF MAXXX3,6%. Największy spadek zaliczyło Radio SuperNova z 1,6% do 0,6%. Stacja w ostatnich dniach wprowadziła zmiany w ramówce i playliście.

Słuchalność - sieci radiowe

Badanie Radio Track na zlecenie Komitetu Badań Radiowych realizuje Kantar Polska. Badanie słuchalności radia w Polsce odbywa się metodą Day After Recall (CATI, CAPI). Dane są zbierane techniką wspomaganego wywiadu telefonicznego – ankieterzy rozmawiają telefonicznie z wylosowanymi respondentami na temat poprzedniego dnia.