Radio SuperNova modyfikuje playlistę. Powraca disco polo

  • Radio
  • ZPR Media
Autor: mab

Od poniedziałku, 7 lutego Radio SuperNova zmienia ramówkę i modyfikuje format muzyczny. W playliście stacji znajdą się utwory z gatunku disco polo, grane wcześniej przez Radio WAWA.

Jak poinformował nadawca w komunikacie prasowym, zmiany są spowodowane zrealizowanym badaniem preferencji słuchaczy. Zdaniem właściciela, jest to kolejny etap zmian programowych, po modyfikacji nazwy z Radio WAWA na SuperNova.

Poszerzamy naszą bazę muzyczną. Stawiamy na muzykę wyrazistą, różnorodną, ale zarazem spójną i energetyczną – mówi Paweł Szaniawski, prezes w spółkach, do których należą koncesje radia SuperNova. – Będzie to miks pozytywnej i dynamicznie brzmiącej muzyki, zarówno starsze hity z lat 90. aż po utwory współczesne, melodyjny rock, pop i dance (piosenki disco polo pojawią się na antenie, ale nie będą dominować).

Stacja zmienia także ramówkę. W godzinach 6:00-9:00 program prowadzić będzie Kuba Adamiak przy wsparciu producenta Pawła Bogaja. Później antenę przejmą Kasia Żochowska i Dawid Wajda. Godzinę wcześniej niż dotąd, bo o 14:00, rozpocznie się pasmo popołudniowe prowadzone przez Kamila Kowalskiego oraz Piotra Jachima. Po południu pojawi się również SuperTemat przygotowywany przez Artura Jarząbka, poruszający sprawy emocjonujące słuchaczy radia SuperNova. Natomiast w tygodniu wieczorem od 18:00 do 21:00 pojawiać się będzie Mateusz Kwiatkowski.

W weekendy od godziny 10:00 do 15:00 Monika Król zaprosi do studia znanych aktorów, sportowców, gwiazdy polskiej muzyki. Co tydzień w niedzielę po godzinie 19:00 na antenie Radia SuperNova pojawi się „Super 13” – Lista Przebojów radia SuperNova, w trakcie której będą prezentowane wywiady szefa muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego. W programie radia SuperNova nadal emitowane będą felietony Marcina Śliwy „Śliwką w kompot” oraz „Niewydarzenia” Piotra Gumulca z kabaretu Chyba.

Jeśli chodzi o działania programowe, to również wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i wprowadzamy delikatne zmiany w ramówce – informuje Anna Paluszek, dyrektor programowa radia SuperNova.

Radio SuperNova ruszyło 5 maja 2021 roku. Stacja jest dostępna na częstotliwościach wcześniej wykorzystywanych przez Radio WAWA. Słuchalność Radia SuperNova spada z miesiąca na miesiąc – w fali październik-grudzień 2021 wyniosła 0,6%. Rok wcześniej udział w czasie słuchania Radia WAWA wynosił 1,7%.

Radio SuperNova logo

Radio SuperNova

Sieć lokalnych rozgłośni, która nadaje w 15 miastach, m.in.: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Radio SuperNova emituje wyłącznie polskie utwory, w tym art pop. W ramówce stacji nie brakuje audycji informacyjno-publicystycznych, takich jak "SuperBiznes" i "SuperTemat". Rozgłośnia radiowa należy do Grupy ZPR Media.